موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/25059 :کد

0

بی‌توجهی به خطرنفوذفرهنگی،سیاسی وامنیتی گناهی نابخشودنی است

  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ — ۲۰:۱۹
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -بی‌توجهی به خطرنفوذفرهنگی،سیاسی وامنیتی گناهی نابخشودنی است

دادستان کل کشور گفت: مسئله نفوذ یک مسئله جدی است که همگان باید به آن توجه کنند، نفوذ سیاسی، فرهنگی و امنیتی بایدموردتوجه همگان قرارگیردواگرمسئولانی چنین توجهی نداشته باشند،گناهشان نابخشودنی خواهدبود.

دادستان کل کشور به مسئله نفوذ اشاره کرد و گفت: مسئله نفوذ یک مسئله جدی است که همگان باید به آن توجه کنند، نفوذ سیاسی، فرهنگی و امنیتی باید مورد توجه همگان قرار گیرد و اگر مسئولانی چنین توجهی نداشته باشند، گناهشان نابخشودنی خواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام والمسلین ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور که در همایش استحکام ساخت درونی قدرت ملی در دانشگاه عالی دفاع ملی سخن می‌گفت با بیان اینکه قدرت در جهان‌بینی الهی تنها از خدا نشأت می‌گیرد، گفت: هرگونه قرب و نزدیکی به قدرت خدا تنها از اقدامات الهی نشأت می‌گیرد.

 

وی فقه را دومین مولفه قدرت در جهان‌بینی الهی دانست و افزود: منظور از فقه، فقه مصطلح که تنها به بایدها و نبایدها تاکید دارد، نیست بلکه فقه به معنای فقه اصغر، فقه اوسط و فقه اکبر یک مولفه مهم در قدرت ملی است لذا کسانی که بخواهند به قدرت خدا نزدیک شوند باید به فقه عمل کنند.

 

رئیسی با بیان اینکه نزدیکی و قرب به قدرت خدا بدون عمل به فقه ممکن نیست تصریح کرد: ولایت فقیه سومین مولفه قدرت است یعنی فقیهی که به ابعاد فقه آشنایی دارد و می‌تواند با کمک فقه گفتمان نظام اسلامی را که همان توحید و عدالت اجتماعی است را به خوبی هدایت کند.

 

دادستان کل کشور با بیان اینکه بعد از توحید هیچ مفهومی به اندازه عدالت در مفاهیم دینی فراگیری نداشته است، اظهار داشت: نقش عدالت در استحکام درونی نظام تعیین‌کننده است و باید به اصل مهم توجه شود.

 

وی مردم انقلابی و متدین را نیز چهارمین مولفه قدرت در جهان‌بینی الهی دانست و تصریح کرد: در فتنه 88 اگر درایت رهبری عزیز و بصیرت مردم انقلابی نبود، کار تمام نمی‌شد چرا که مسئله فتنه مسئله مهم و جدی بود.

 

رئیسی اجرای قانون را از دیگر مولفه‌های قدرت دانست و تاکید کرد: برای محقق شدن مولفه‌های قدرت باید صبور و شکرگذار بود و مقام معظم رهبری با توکل به خدا و اعتماد به نفس این مسیر را دنبال می‌کند.

 

دادستان کل کشور در ادامه به مسئله نفوذ اشاره کرد و گفت: مسئله نفوذ یک مسئله جدی است که همگان باید به آن توجه کنند، نفوذ سیاسی، فرهنگی و امنیتی باید مورد توجه همگان قرار گیرد و اگر مسئولانی چنین توجهی نداشته باشند، گناهشان نابخشودنی خواهد بود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :