موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک ، بیمه ، بورس

a/25101 :کد

0

اولتیماتوم به صاحبان گمنام یک میلیون حساب بانکی تا ۲۸ آبان

  ﺳﻪشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ — ۰۱:۵۹
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -اولتیماتوم به صاحبان گمنام یک میلیون حساب بانکی تا ۲۸ آبان

هنوز یک میلیون حساب نامشخص در شبکه بانکی وجود دارد که بانک مرکزی تا ۲۸ آبان مهلت داد صاحبان گمنام این حساب‌ها وضعیت را تعیین تکلیف کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از وجود بیش از 413 میلیون حساب بانکی در کشور خبر داد و گفت: هنوز یک میلیون حساب نامشخص در شبکه بانکی وجود دارد که بانک مرکزی تا 28 آبان مهلت داد صاحبان گمنام این حساب‌ها وضعیت را تعیین تکلیف کنند.

به گزارش تحلیل ایران، ارسلان فتحی پور با اشاره به موضوع رسیدگی به وضعیت حساب‌های بانکی و مشخصات صاحبان حساب در شبکه بانکی کشور در جلسه اخیر کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت: این موضوع در جلسه دیروز کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور مسئولان بانکی بررسی شد.

وی افزود: براساس گزارش ارائه شده در کمیسیون اقتصادی، در کل بانک‌های کشور 413 میلیون و522 هزار و 392 حساب بانکی وجود دارد که حدود 34 میلیون از این حساب‌ها بدون هویت و نامشخص بود که بانک مرکزی 33 میلیون حساب نامشخص را مسدود کرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای یک میلیون حساب بانکی نامشخص باقی مانده تا 28 آبان ماه فرصت داده شده است که تعیین تکلیف شود و در آینده نزدیک دیگر شماره حساب بانکی نا مشخص و بدون هویت نخواهیم داشت. گزارش بررسی وضعیت حساب‌های بانکی هم به زودی به صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد.

فتحی‌پور همچنین از تصویب لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری-صنعتی اینچه برون و یازده منطقه ویژه اقتصادی در کمیسیون اقتصادی خبرداد.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :