موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/25274 :کد

0

موفقیت جمهوری اسلامی مرهون ایستادگی ملت ایران است

  ﺳﻪشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۸
تعداد بازدید : ۱۲۸   
 تحلیل ایران -موفقیت جمهوری اسلامی مرهون ایستادگی ملت ایران است

هر کس به ایران سفر می کند از سطح پیشرفت و تمدن آن در کنار امنیت و ثباتی که برگرفته از پایبندی رهبران این کشور به اصول انقلاب اسلامی است، شگفت زده می شود.

به گزارش تحلیل ایران ، روزنامه الاخبار در گزارشی نوشت، سفر به درون جامعه ایران هر بیینده ای را از سطح تمدن و پیشرفت آن در سطوح مختلف و پایبندی به اصول انقلاب اسلامی شگفت زده می کند.

 

بخشی از ثبات وامنیت ایران برگرفته از وحدت و انسجام ملت و قدرت رو به رشد ارتش آن در روریارویی با دشمنان انقلاب اسلامی و پیش از همه آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

 

ایران در طول دهه های گذشته پس از پیروزی انقلاب اسلامی تمام تلاش خود را برای ارتقاء و پیشرفت رسیدن به کشورهای پیشرفته جهان به کار گرفت که البته این تلاش ها نه به انگیزه سلطه جویی بر دیگران بلکه برای شکوفایی و رفاه ملت خود صورت می گرفت تا از آن برای کمک به ملت های تحت ظلم بهره ببرد و این رویکرد برخاسته از اصل اساسی انقلاب اسلامی یا همان کمک به مستضعفان جهان است.

 

در این شرایط حاصل ملاقات با مسئولان ایرانی و یا قدم زدن در خیابان ها و گشت و گذار در بازارها و کارگارهها و یا اماکن دیدنی آن موارد زیر است:

 

نخست: موفقیت جمهوری اسلامی ایران در رویارویی با تحریم‌های بین المللی و تحقق رشد و توسعه در زمینه‌های مختلف که این نیز به برکت سیاست‌های مستقل و مواضع راسخ رهبران ایران و ایستادگی ملت آن به ثمر نشسته است.

 

این وضعیت ایران را به سمت خودکفایی سوق داده و موجب توانایی آن در صنایع مختلف از جمله ساخت هواپیما، خودرو، لوازم برقی در داخل شده و این کشور را را از انرژی اتمی برخوردار کرده و قادر ساخت در تولید انواع داروها نیز موفق عمل کند.

 

علاوه بر این ایران در بخش تسلیحاتی نیز توانست با هدف دفاع از استقلال و حمایت از دستاوردهای اتمی و علمی خود موفق باشد.

 

دوم: ایران از نظر فرهنگ و تمدن مردمی نیز پیشرفته است و این از نحوه تعامل مردم با یکدیگر و فضای سبز و پاکیزگی خیابانها و پارک‌ها و نیز تلاش دولت در بخش محیط زیست و بیابان زدایی به خوبی نمایان است.

 

سوم: برعکس اخباری که رسانه‌های غربی و دشمنان اسلام در مورد ایران منتشر کرده و به نبود دموکراسی در آن و جامعه بسته و سرکوب و اجبار اشاره دارند، آنچه عملا در جامعه ایران جریان دارد، فضای باز و تعامل و ارتباط گروههای مختلف مردمی کشور است به گونه ای که همدلی و احترام متقابل حاکم بوده و هر یک از گروههای مذهبی برای برگزاری مراسم مذهبی خود آزاد است.

 

زنان ایرانی از حقوق کامل برخوردار هستند

 

اما زنان در ایران از حقوق کامل خود برخوردار بود و در منزل، محل کار و اماکن عمومی محترم بوده و از حق نمایندگی در مجلس شورای اسلامی برخوردار هستند.

 

از آنجا که این الگوی ایرانی پیش از همه موجب نارضایتی دشمن صهیونیستی نژاد پرست است، طبیعی است که در تلاش برای تحریک اقلیت های مذهبی ایران برآید و آنان را برای مهاجرت به آمریکا وسوسه کند اما رهبران اقلیت های ایران به این تلاش ها واقف بوده و راه رسیدن صهیونیست به مقاصد خود را سد کرده اند.

 

تسلیم غرب در برابر حقوق ایران

 

چهارم: با وجود اوضاع دشوار اقتصادی ایران که نتیجه تحریم ظالمانه ای است که غرب چند دهه بر آن تحمیل کرد، نوعی احساس رضایت و همبستگی با دولت در مقابله با فشارهای خارجی بر جامعه ایران حاکم است و همین وضعیت غرب را بر آن داشت که به فتنه جویی بین دولت و ملت ایران دست بزند، اما در این راه ناکام مانده و در نهایت مجبور شد در برابر حقوق ایران و قبل از همه حق در اختیار داشتن برنامه هسته ای مسالمت آمیز سر تسلیم فرود آورده و به نقش ایران در منطقه و جهان به عنوان یک کشور تاثیر گذار اعتراف کند.

 

از همین رو هر کس به ایران سفر می کند، شاهد است که پس از چند دهه از پیروزی انقلاب اسلامی مشی آزادیخواهی انقلاب همچنان پابرجاست و سیاست داخلی و خارجی ایران نیز برگرفته از همین رویکرد است.

 

پنجم: ایران در دفاع از مسائل عادلانه منطقه و پیش از همه قضیه فلسطین متعهد بوده و سازش در این خصوص را نمی پذیرد و در کنار آن به حمایت از مقاومت علیه اشغالگری و حمایت از سوریه و عراق در مقابله با تروریسم تکفیری پایبند است.

 

در دیدار با مسئولان و رهبران دیپلماتیک ایران و گفت وگو با آنان، دور اندیشی آنان و انعطاف در خصوص بحران های منطقه ای و یافتن راه حل این بحران ها به دور از سازش بر سر اصول اساسی خود کاملا مشهود است، به اضافه اینکه مسئولان ایرانی در خصوص بحران های جاری در منطقه و راه حل و فصل آن نیز دیدگاه روشنی دارند.

 

در این شرایط ناگفته پیداست که ایران همچنان بر اصول انقلاب اسلامی خود پابرجا است و گام‌های آن در مسیر پیشرفت رو به جلو ادامه دارد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :