موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/25319 :کد

0

هوای تهران، کرج و اهواز ناسالم است

  ﺳﻪشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۱۴
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -هوای تهران، کرج و اهواز ناسالم است

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز سه شنبه اعلام کرد: هوای تهران، کرج و اهواز ناسالم و کلان شهرهای شیراز، تبریز و مشهد در شرایط سالم قرار دارد.

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز سه شنبه اعلام کرد: هوای تهران، کرج و اهواز ناسالم و کلان شهرهای شیراز، تبریز و مشهد در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش گروه علمی ایرنا از مرکز کنترل و پایش محیط زیست، بر اساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده، وضعیت تحلیل گرد و غبار از ساعت هشت صبح 25 تا هشت صبح 26 آبان به دلیل پوشش ابر در حال عبور در بخش شمالی و غربی کشور امکان پذیر نبود.
از ساعت 15 روز گذشته گرد و غبار در بخش مرکزی، جنوب شرقی و حاشیه مرزی شرق کشور آغاز شد و تا نیمه شب در بیشتر نقاط به خصوص مناطق کوهستانی و کوهپایه های آن افزایش غلظت قابل توجهی داشت و تا صبح امروز به همان حالت باقی ماند.
مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جو به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران 2 متر بر ثانیه (7 کیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی بیش از 6 کیلومتر و رطوبت نسبی 32 درصد است. 
وی اظهار کرد: هوای کنونی تهران غبارآلود با بیشینه دمای 16 و کمینه دمای 8 درجه سانتی گراد در 24 ساعت گذشته اعلام شده است. 
آزادی گفت: هوای تهران برای 24 ساعت اول نیمه ابری درپاره ای نقاط غبار صبحگاهی به تدریج ابری،24 ساعت دوم ابری و بارش باران در ارتفاعات بارش برف و 24 ساعت سوم نیمه ابری در پاره ای نقاط بارش پراکنده و مه صبحگاهی پیش بینی شده است. هوای کنونی تهران غبارآلود، دما 12 درجه سانتیگراد و جهت باد جنوب غربی گزارش شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :