موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/25323 :کد

0

برگزاری مدرسه بین المللی نقشه برداری مغزی انسانی در ایران

  ﺳﻪشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۵۶
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -برگزاری مدرسه بین المللی نقشه برداری مغزی انسانی در ایران

دومین مدرسه بین المللی نقشه برداری مغزی انسانی در ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مهرماه سال ۱۳۹۵ برگزار می شود.

دومین مدرسه بین المللی نقشه برداری مغزی انسانی در ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مهرماه سال 1395 برگزار می شود.

به گزارش گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محوریت موضوعات مورد بحث در این مدرسه حول نقشه برداری مغز انسان با تمرکز بر سه بخش تصمیم گیری، کارکردهای اجرایی و پردازش های بینایی تعیین شده است. 
این مدرسه در 12 روز برنامه ریزی شده که 2 روز آن با ارایه 12 سخنرانی و دیگر روزها با فراهم کردن فرصت مشارکت در پروژه های آزمایشگاهی زمان بندی شده است. 
با حمایت انجمن بین المللی تحقیقات مغز و ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تعدادی از دانشجویان ایرانی می توانند به رایگان در این مدرسه ثبت نام و شرکت کنند.
نخستین مدرسه بین المللی نقشه برداری مغزی انسانی در کشور خردادماه گذشته با حضور دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی از منطقه آسیا-اقیانوسیه و علاقمند به حوزه نقشه برداری کارکردی مغز انسان با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، سازمان تحقیقات بین المللی مغز (IBRO)، دانشگاه علوم پزشکی تهران، پژوهشکده علوم شناختی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پژوهشگاه دانش های بنیادی و آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز ایران برگزار شد.
سازمان بین المللی تحقیقات مغز به منظور برگزاری مدارس در مناطق مختلف دنیا روال مشخصی دارد به صورتی که هر کشور در مراحل اولیه تنها می تواند برگزارکننده سخنرانی های مرتبط با این حوزه در مدارس وابسته و کوتاه مدت باشد و پس از برگزاری این دوره، در صورتی که دانشجویان شرکت کننده در مدرسه از برگزاری آن ابراز رضایت کرده و عملکرد مثبتی داشته باشند، این مدارس وابسته در سال بعد تبدیل به مدارس عملی خواهد شد و برگزارکننده مدرسه قادر خواهد بود در دو بخش عملی و تئوری کارگاه و سخنرانی برگزار کند. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :