موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/25324 :کد

0

تاکید معاون سازمان حفاظت محیط زیست بر احیای تالاب های نقده

  ﺳﻪشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۱
تعداد بازدید : ۲۷۴   
 تحلیل ایران -تاکید معاون سازمان حفاظت محیط زیست بر احیای تالاب های نقده

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور تخصیص اعتبار برای احیای تالاب های درگه سنگی و سولدوز شهرستان نقده را ضروری شمرد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور تخصیص اعتبار برای احیای تالاب های درگه سنگی و سولدوز شهرستان نقده را ضروری شمرد.

فرهاد دبیری روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: سازمان حفاظت محیط زیست کشور اعتبار مورد نیاز را برای احیای تالاب های این شهرستان اختصاص داده است. 
دهم مرداد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نقده به ایرنا خبر داد به منظور حفظ و احیای تالاب ها و جذب گردشگران، امسال پنج طرح عمرانی در تالاب های این شهرستان با صرف بیش از یک میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار اجرا شده است.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز طرح مدیریت تالاب ها را مناسب ترین اقدام سازمان حفاظت محیط زیست دانست و افزود: برای اجرای این طرح از کمک مردم محلی و سازمان های مردم نهاد استفاده بهینه خواهد شد. 
دبیری اکوسیستم های آبی را ارزشمندترین زیستگاه برای پرندگان به ویژه پرندگان مهاجر عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی پارک ملی دریاچه ارومیه، اجرای طرح های طبیعت گردی و پرنده نگری این مناطق از ارزش بالایی برخوردار است. 
وی از انجمن های زیست محیطی این شهرستان و مردم محلی حاشیه تالاب نیز خواست برای حفظ و احیای تالاب ها و حفاظت از این ثروت خدادادی با سازمان حفاظت محیط زیست همکاری لازم را داشته باشند. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در بازدید معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور از منطقه حضور داشت. 
شهرستان نقده با داشتن سه تالاب بین المللی حسنلو، یادگارلو و درگه سنگی و چندین تالاب فصلی و دائمی دیگر مانند تالاب سولدوز، آق قلعه، طالقان (اسلام آباد)، درنا گلی و سواحل جنوبی پارک ملی دریاچه ارومیه همه ساله شاهد حضور شمار زیادی از انواع مرغابی، کشیم، چنگر، انواع اردک سرحنایی، تاجدار و سرسبز، عقاب تالابی، چوپ پا، پرستوی دریایی، تنچه و گونه بسیار نادر اردک سرسفید است. 
شهرستان نقده در جنوب آذربایجان غربی در 85 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :