موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/25330 :کد

0

انجام عملیات ضدتروریستی در سوریه برای دفاع از مردم روسیه

  ﺳﻪشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ — ۲۲:۵۳
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -انجام عملیات ضدتروریستی در سوریه برای دفاع از مردم روسیه

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه اعلام کرد: عملیات ضدتروریستی هوایی روسیه در سوریه برای دفاع از مردم روسیه در برابر حملات و تهدیدهای تروریست ها انجام می گیرد.

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه اعلام کرد: عملیات ضدتروریستی هوایی روسیه در سوریه برای دفاع از مردم روسیه در برابر حملات و تهدیدهای تروریست ها انجام می گیرد.

به گزارش تحلیل ایران، پوتین عصر سه شنبه در مرکز ملی دفاعی وزارت دفاع روسیه حضور یافت و ژنرال «سرگئی شایگو» وزیر دفاع و ژنرال «والری گراسیموف» رییس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور گزارشی از عملیات ضدتروریستی هوایی روسیه در سوریه ارائه کردند.
رییس جمهوری روسیه پس از شنیدن گزارش در باره وضع عملیات ضدتروریستی این کشور در سوریه خطاب به مقامهای ارشد نظامی روس خاطرنشان کرد: با انجام اقدامات نظامی علیه تروریسم در سوریه، از روسیه و شهروندان آن دفاع می کنید.
وی افزود: بخاطر خدمت به میهن از شما فدردانی و برایتان آرزوی موفقیت می کنم.
رییس جمهوری روسیه همچنین از مقامهای ارشد نظامی این کشور خواست با مقامهای نیروی دریایی فرانسه برای انجام عملیات نظامی مشترک علیه تروریست ها تماس برقرار کنند.
پوتین سپس در حضور وزیر دفاع و سایر مقامهای نظامی روس با فرماندهان واحدهای دریایی روسیه مستقر در دریای مدیترانه تماس گرفت و گفت که در آینده نزدیک ناوگروه فرانسوی در دریای مدیترانه مستقر می شود و باید با آن تماس برقرار و همانند دو متحد همکاری کرد. 
وزیر دفاع و رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه هم موظف شدند برنامه ای برای هماهنگی اقدامات نظامی با مقامهای نظامی فرانسوی علیه تروریست ها تنظیم کنند.
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه امروز به دنبال تائید تروریستی بودن سقوط هواپیمای ایرباس 321 این کشور در صحرای سینای مصر که به مرگ 224 گردشگر روسی منجر شد، دستور افزایش حملات هوایی به مواضع تروریست ها را در سوریه صادر کرد.
وی پس از گزارش «آلکساندر بورتنیکوف» رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه گفت: فعالیت جنگنده های روس در سوریه باید افزایش یابد به طوری که جنایتکاران بدانند انتقام از آنها اجتناب ناپذیر است.
پوتین گفت: تمامی عاملان سقوط هواپیمای روسی شناسایی و به مجازات خواهند رسید و آنان مطمئن باشند که روسیه حتما اقدام خواهد کرد.
روسیه در چارچوب قراردادهای همکاری نظامی خود با سوریه، حدود50 فروند جنگنده سوخو و مجموعه ای از رزم ناوها، یک ناو تجسسی و همچنین پهپادها را در خاک این کشور برای مبارزه علیه تروریست ها به کار گرفته و تاکنون بیش از سه هزار و 300 هدف را نابود کرده است. 
مسکو اعلام کرده که این همکاری ها در چارچوب مقررات بین المللی و برای اجرای قرارداد همکاری با دولت قانونی سوریه آغاز شده است و ادامه خواهد یافت. 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :