موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی راه و مسکن

a/25353 :کد

0

آغاز به کار ایرلاین جدید با ۹ هواپیمای آمریکایی از دی‌ماه

  چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ — ۰۲:۰۰
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -آغاز به کار ایرلاین جدید با ۹ هواپیمای آمریکایی از دی‌ماه

یک شرکت هواپیمایی داخلی با ۹ فروند هواپیمای بوئینگ فعالیت خود را از دی‌ماه امسال در مسیرهای پروازی داخلی آغاز می‌کند.

یک شرکت هواپیمایی داخلی با 9 فروند هواپیمای بوئینگ فعالیت خود را از دی‌ماه امسال در مسیرهای پروازی داخلی آغاز می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران، یک شرکت هواپیمایی تازه‌تأسیس داخلی با مجوز سازمان هواپیمایی داخلی اقدام به خرید 9 فروند هواپیمای بوئینگ کرده که تاکنون دو فروند از آن با نظارت سازمان هواپیمایی وارد کشور شده است.

بر این اساس تا پایان پاییز امسال 3 فروند هواپیمای بوئینگ دیگر نیز وارد کشور می‌شود و فعالیت این ایرلاین احتمالاً از دی‌ماه سال جاری با 5 فروند هواپیما آغاز می‌شود.

این شرکت هواپیمایی در فاز اول برای انجام پروازهای داخلی برنامه‌ریزی کرده است.

هواپیمایی "تهران‌ایر" نیز به‌عنوان یک ایرلاین تازه‌تأسیس از اواخر امسال فعالیت خود را با 11 فروند ایرباس در کشور آغاز می‌کند.

محمدعلی ایلخانی مدیرعامل هواپیمایی تهران‌ایر چند روز پیش دراین‌باره گفته بود: 11 فروند ایرباس 340 و 321 ناوگان تهران‌ایر که عمر زیر 15 سال دارند، پروازهای داخلی، منطقه و دوربرد را انجام می‌دهند.

وی افزود: از یک سال و نیم قبل کار راه‌اندازی شرکت هواپیمایی تهران‌ایر استارت خورد که در طول این مدت این ایرلاین شکل گرفت و ناوگان مورد نیاز را انتخاب کردیم.

وی با بیان "به‌طور رسمی این موضوع را به اطلاع سازمان هواپیمایی کشوری رسانده‌ایم" افزود: تا پایان سال فعالیت تهران‌ایر با تعدادی هواپیمای ایرباس در مسیرهای داخلی و خارجی آغاز می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که تهران‌ایر با چه‌تعداد هواپیما کار خود را آغاز می‌کند، بیان کرد: ناوگان تهران‌ایر در حال حاضر متشکل از 4 ایرباس 340 و هفت ایرباس 321 است.

وی در خصوص عمر این هواپیماها هم گفت: هواپیماهای ایرباس 340 تولید سال 2007 میلادی به بعد هستند و ایرباس‌های 321 نیز زیر 15 سال عمر دارند.

مدیرعامل هواپیمایی تهران‌ایر یادآور شد: از هواپیماهای ایرباس 340 برای انجام پرواز به مسیرهای خارجی (دوربرد) و از هواپیماهای ایرباس 321 برای مقاصد داخلی و کشورهای منطقه استفاده خواهیم کرد.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :