موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک

a/25552 :کد

0

ایران همکاری های بانکی را در سطح بین المللی گسترش می دهد

  چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۹
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -ایران همکاری های بانکی را در سطح بین المللی گسترش می دهد

رئیس بانک مرکزی ایران، روز چهارشنبه گفت که تهران قصد دارد در دوران پساتحریم، همکاری های بانکی خود را در سطح بین المللی گسترش دهد.

رئیس بانک مرکزی ایران، روز چهارشنبه گفت که تهران قصد دارد در دوران پساتحریم، همکاری های بانکی خود را در سطح بین المللی گسترش دهد.

به گزارش تحلیل ایران، «ولی الله سیف» که در یک همایش پیرامون سرمایه گذاری های بین المللی در ایران، در شهر فرانکفورت آلمان سخن می گفت، تاکید کرد که تمرکز بانک مرکزی ایران روی بازگشت نظام بانکی کشور به بازارهای مالی جهانی است و در این زمینه، به همکاری میان بانک های ایرانی و اروپایی، توجهی ویژه خواهد شد.
رئیس بانک مرکزی ایران افزود: باور داریم که تنها روابط کوتاه مدت میان ایران و شرکای بین المللی سودمند نخواهد بود و داشتن یک چشم انداز بلندمدت برای سرمایه گذاری در بخش بانکی ایران ضروری است.
سیف همچنین گفت: توافق هسته ای میان ایران و 1+5، میان شرکت های بین المللی که خواهان سرمایه گذاری در ایران هستند، فضایی مثبت ایجاد کرده است. 
وی از «ورود به بازار، تشویق ثبات مالی، پایداری و پشتیبانی از سرمایه گذاران» به عنوان تعهد بانک مرکزی ایران یاد کرد.
سیف خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران خارجی فعلا می توانند 100 درصد از سهام بانک ها در مناطق آزاد و 40 درصد از سهام بانک ها در دیگر مناطق ایران را در تملک داشته باشند و ایران قصد دارد همکاری برای تاسیس بانک های مشترک و فرامرزی را افزایش دهد.
رئیس بانک مرکزی همچنین از روابط بانکی میان ایران و 27 بانک آلمانی خبر داد و با اشاره به طرح های مالی در کشورمان، گفت: بانک مرکزی ایران اصلاحاتی را برای ثبات مالی، کارآمدی سیاست های پولی و تخصیص موثر منابع در بخش بانکی آغاز کرده است.
وی با یادآوری کاهش تورم از 40 درصد به 13 درصد در ایران، افزود: دولت متعهد به سیاست های مالی و پولی منظم تر و شفاف تر است تا به رشد اقتصاد و کنترل تورم کمک شود.
سیف با بیان اینکه دولت تورم را از رقم کنونی نیز کمتر خواهد کرد تا ثبات بیشتری بر بازار حاکم شود، گفت: با اجرای برنامه ای پنج ساله، اقتصاد ایران توان رشد سالانه هشت درصد را خواهد داشت.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :