موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست انرژی

a/25553 :کد

0

نمایندگان ۱۷۷کشور برای جایزه جهانی انرژی به ایران می آیند

  چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۶
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -نمایندگان ۱۷۷کشور برای جایزه جهانی انرژی به ایران می آیند

شانزدهمین دوره بخش بین المللی مراسم دریافت جایزه جهانی انرژی با حضور بیش از دو هزار نفر از متخصصان ایرانی، نمایندگان ۱۷۷ کشور جهان و برخی شخصیت های ملی و جهانی ۲۸ دی تا اول بهمن برگزار می گردد.

رییس انجمن مدیریت سبز گفت: شانزدهمین دوره بخش بین المللی مراسم دریافت جایزه جهانی انرژی با حضور بیش از دو هزار نفر از متخصصان ایرانی، نمایندگان 177 کشور جهان و برخی شخصیت های ملی و جهانی 28 دی تا اول بهمن در برج میلاد برگزار می شود.

به گزارش تحلیل ایران از انجمن مدیریت سبز ایران، مجید سرایداریان رییس انجمن و به عنوان برگزار کننده شانزدهمین دوره مراسم جهانی انرژی در ایران افزود: جایزه جهانی انرژی یک جایزه برای توسعه ' پایداری' است. این جایزه به راهکارهای نوین در مدیریت و مصرف منابع که توسط افراد خلاق شناسایی و به کار گرفته شده اند، اعطا می شود.
وی اظهار کرد: جایزه جهانی انرژی یک صحنه و رسانه برای حضور رایگان و ارائه دستاوردهای برجسته شناخته شده در سطح جهانی است.
وی افزود: نخستین مراسم جایزه جهانی انرژی در سال 1999 میلادی با ابتکار عمل بنیاد جهانی انرژی که مقر آن در کشور اتریش است با حمایت سازمان ملل متحد برگزار شد، امروز بیش از 7000 طرح و پروژه سبز از 177 کشور عضو به دبیرخانه بنیاد جهانی انرژی جهت ارزیابی و تعیین بهترین طرح های نوآورانه ارسال می شود.
سرایداریان ادامه داد: جایزه جهانی انرژی معتبرترین و شناخته شده ترین جایزه زیست محیطی در جهان است، امروز کیفیت و تنوع پروژه ها و طرح های ارسالی به بنیاد جهانی انرژی بسیار چشمگیر است، چرا که جایزه در5 حوزه زمین، انرژی، آب، هوا و توسعه جوانان تعلق می گیرد. 
وی گفت: بنیاد جهانی انرژی در 6 سال گذشته همکاری گسترده ای با انجمن مدیریت سبز ایران برای توسعه رویکرد ' پایداری ' داشته است، این انجمن همه ساله یکی از مهمترین جوایز ملی در حوزه ' سبز' را برگزار می کند که در آن بر اساس یک منطق مشخص ارزیابی، به پروژه های برجسته سبز که در طیف گسترده ای مشارکت می کنند، گواهینامه سبز اعطا می کند. 
رییس انجمن مدیریت سبز افزود: امسال شانزدهمین دوره بخش بین المللی این مراسم با حضور بیش از دو هزار نفر از متخصصان ایرانی و نمایندگان 177 کشور جهان و همچنین شخصیت های ملی و جهانی مانند مانکا گاندی عضو مجلس سنا و وزیر اسبق محیط زیست هندوستان، کوفی عنان دبیرکل سابق سازمان ملل و آشیم استینر رییس برنامه انرژی سازمان ملل متحد ( UNEP ) توسط انجمن مدیریت سبز ایران و با حمایت و نظارت علمی وزارت نیرو در برج میلاد برگزار می شود.
وی ادامه داد: نامزدهای دریافت جایزه جهانی انرژی از سراسر جهان و از پنج قاره هستند و آنچه در حال حاضر قابل توجه است وجود یک پروژه از ایران در میان نامزدهای دریافت این جایزه جهانی است، تاکنون کانال های تلویزیونی از سراسر جهان تمایل خود را در پخش این مراسم منحصر به فرد نشان داده اند.
سرایداریان گفت: چارچوب این مراسم به این ترتیب است که از یک سو، دهمین دوره همایش بین المللی مدیریت سبز ایران برگزار می شود که با روشی خاص راه حل های سبز را به سازمان ها ارائه می دهد و از سوی دیگر، مراسم جهانی برای برندگان ملی جایزه جهانی انرژی پیش بینی شده که از سراسر جهان مشارکت می کنند که پروژه های موفق آنها در طول این مراسم معرفی خواهند شد.
وی ادامه داد: در نهایت از بین هزاران طرح ارسال شده پس از ارزیابی های متعدد به 5 طرح برتر بین قاره ای در 5 حوزه زمین، آب، انرژی، هوا و توسعه جوانان جایزه اهدا خواهد شد و به عنوان برترین های 2015به جهانیان معرفی می شوند .
رییس انجمن مدیریت سبز افزود: تنوع و سادگی راه حل ها، مزیت این دوره از مراسم جهانی است، علاوه بر آن، برپایی نمایشگاه محیط زیست، آب و انرژی های نو و تجدید پذیر در حاشیه این مراسم از اهمیت بالایی برخوردار است که در آن فناوری های نوین انرژی های تجدید پذیر و بهینه سازی بهره وری انرژی به نمایش گذاشته می شود که بخش بین الملل آن از سوی شرکت نمایشگاه ولز اتریش ساماندهی شده است.
وی اظهار کرد: این یک رویداد جامع برای همگرایی حوزه زیست محیطی و اقتصادی است که به صورت نمادین به عصر نویی از پایداری در ایران تاکید می کند، هدف از جایزه انرژی، ایجاد آینده ای قابل زیست برای جوانان، ارتباط با مردم جهان از طریق این مراسم و کمک به پایداری با دستان مردم جهان و همچنین معرفی هر چه بهتر از فرهنگ، دانش نوآورانه و مهمان نوازی مردم ایران است.
سرایداریان افزود: در این راستا، بنیاد جهانی انرژی پیشنهاد تاسیس دفتر بین المللی ' صلح و محیط زیست' را با کمک دولت ایران و همکاری مردم برای ارتقای سطح دانش و فرهنگ زیست محیطی در جهان دارد. 
به گفته وی بیش از 6500 شبکه تلویزیونی ، 25000 روزنامه و مجله ملی و محلی و 110000 خبرنگار و روزنامه نگار اخبار آن را در سراسر جهان برای بیش از 3 میلیارد نفر مخاطب مخابره می کنند.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :