موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/25628 :کد

0

کابوس امنیت بیش از هر زمانی رژیم صهیونیستی را رنج می دهد

  پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ — ۰۹:۳۶
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -کابوس امنیت بیش از هر زمانی رژیم صهیونیستی را رنج می دهد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا درترسیم نقشه خود در نوسازی سیاسی خاورمیانه شکست خورده و خیال ها و آرزوهای باطل آنها را روی زمین دفن و حرکات آنها را نیز متوقف کردیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا درترسیم نقشه خود در نوسازی سیاسی خاورمیانه شکست خورده و خیال ها و آرزوهای باطل آنها را روی زمین دفن و حرکات آنها را نیز متوقف کردیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، سردار«حسین سلامی» چهارشنبه شب در مراسم گرامیداشت بیست و دومین سالگرد شهات سردار شهید مهدی زین الدین، سرداران و شش هزار شهید جنگ تحمیلی قم در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) این استان، افزود: دشمن بزرگ ما نتوانست در چهار جنگ از شکست رژیم صهیونیستی جلوگیری کند و امروز کابوس امنیت بیش از هر زمانی صهیونیستهای غاصب را رنج می دهد.

 

وی گفت: آمریکا روزگاری محور اصلی تحولات در جهان اسلام و غرب و شرق آسیا بود ولی امروز به یک بازیگر عادی تبدیل شده و از آن شکوه ظاهری دیگر خبری نیست، ولی ایران اسلامی به عنوان تهیه کننده معادله های سیاسی و منطقه ای ابتکار عمل را در اختیار دارد.

 

وی ادامه داد: امروز هزینه ماندن آمریکایی ها را در منطقه بالا برده ایم، این کشور دنبال هویت سازی در جهان اسلام، تحمیل و حاکم کردن ارزش های غربی و امریکایی در کشورهای اسلامی بود، ولی عکس خواسته های آنها اتفاق افتاد.سردار سلامی با اشاره به تقویت رشد اسلام گرایی و بیداری اسلامی گفت: تا چند سال پیش خبری از انصارالله در منطقه نبود که درکنار دریای سرخ امریکا وهم پیمانانش را زمین گیر کند، ولی امروز با برافراشتن پرچم اسلام و اهل بیت (ع) از اسلام در برابر غرب دفاع می کنند.


وی افزود: تا چندین سال پیش، در عراق یک قدرت قوی نبود که در برابر تکفیری ها و سیاست های امریکایی مقابله کند ولی امروز نیروی مردمی در عراق حتی قوی تر از نیروهای نظامی در حال مبارزه با تکفیر و سیاست های غربی هستند.

 

سلامی اظهار داشت: درشرایط کنونی در سوریه گروه هایی شکل گرفته اند که بر منطق انقلاب عمل می کنند و انقلاب اسلامی شرق خاورمیانه را به باب المندب متصل کرده است ،اینها نشانه های مجسم نصرت الهی است.

 

وی یادآورشد: امروز نظام امنیتی اروپا فروپاشیده است وهر چه قرآن کریم می فرماید حقیقت است، سنت الهی است که جاری می شود، وقتی امروز اروپا در شوک امنیتی فرومی رود یعنی بازگشت مکر به خود آنها.

 

سلامی گفت: وقتی غربی ها، تروریست ها را تقویت می کردند، باید به این فکر می افتادند که این جریان سیال و جوشان، روزی دروازه های سرزمین آنها را خواهد گشود و در سرزمین آنها ناامنی ایجاد خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: امروز بسیاری از مردم سوریه که روزی در کشور خود عزیز بودند در خیابان های اروپا آواره هستند، این سیاست های غرب است و باید این سیاست ها را شناخت.
سلامی یادآورشد: وقتی رهبرمعظم انقلاب بعد از توافق هسته ای، به ما هشدار می دهند که از مکر و نفوذ این قدرت ها غافل نشویم به دلیل ماهیت شوم و سابقه فتنه گری آنهاست،در برابر آنها باید قدرتمند بود و ایستاد.

 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز ما قدرتمند هستیم ولی نه به خاطر سخت افزار، موشک ها، شناورها، توپ و تانک ها، بلکه به خاطر توسعه ظرفیت هایی که انقلاب در جهان اسلام به دلیل مکمل های دفاعی انقلاب ایجاد کرده است.

 

سلامی خاطرنشان کرد: ما به جهان اسلام متصل شدیم و احساس می کنیم سرنشینان یک کشتی هستیم و فرزندان این امت باید در سرزمین های دیگر بجنگند تا هم از نوامیس مسلمانان و هم از کرامت و عزت این ملت دفاع کنند.

 

وی با اشاره به نقش رهبر معظم انقلاب در مدیریت تحولات گفت: ایشان در پیچیده ترین شرایط جهان امروز، برای کشور ما منزلت و شخصیت شایسته به همراه آورده است.

 

وی ادامه داد: معظم له با الهام های پیامبرگونه، حکمت های علی گونه، شرح صدر و حلمی به یادگار برده از امام حسن مجتبی (ع) و با اندیشه ای حسینی و روحی عاشورایی، یک تنه به همراه این ملت بزرگ در مقابل صف فشرده قدرت های بی بدیل تاریخ بشر که می خواهند منشور فسق و ظلم را در جهان به جای عدالت تحمیل کنند، ایستاده است.

 

سردار سلامی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی شخصیتی مستحکم و تجسم آیات الهی است، چهره او آیینه حکمت و منطق حقی است که از منبع وحی ما می جوشد و از قرآن حکیم بر سینه او جاری می شود و سخنان او الهام بخش اداره کشورهای دیگر می شود.

 

وی افزود: ما در اینجا جمع شده ایم که از فداکاری ها، دلاوری ها و حماسه های باشکوه مردانی سخن بگوییم که برای ما سرنوشت نورانی و روشن را در مسیر تاریخ رقم زدند.

 

وی ادامه داد: این شهیدان عزیز و اسطوره فراموش نشده آنها یعنی شهید زین الدین، منشاء عزت، منزلت و اقتدار ما برای همیشه و ستارگان پرفروغی هستند که هرگز غروب نمی کنند.

 

سردار سلامی گفت: درتاریخ کشورها همیشه مردانی بزرگ، مسیر و سرنوشت کشورها را تغییرمی دهند و به آنها عزت، اقتدار، استقلال می بخشند و پایه های یک تمدن را شکل می دهند و شهیدان ما بخصوص گوهرهای گرانقدر مانند شهید زین الدین از این گونه انسان ها هستند.

 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهید زین الدین اسطوره صبر و شکیبایی در سخت ترین و خطرناک ترین صحنه های نبرد بود و صبر ایمانی و انقلابی خویش راهمیشه حفظ می کرد.

 

وی گفت: شهید زین الدین سردار دلها و فرمانده قلب ها بود و خضوع و تواضع، از او چهره ای جذاب و دلنشین ساخته و مانند همه رزمندگان زندگی می کرد و در صحنه های سخت نزدیک ترین انسان به میدان خطر بود، فرمانده ای نبود که پشت صحنه جنگ بنشیند و نیروهای خود را به سمت خط مقدم بفرستد.

 

سردار سلامی یادآورشد: دشمنان هیچ زمان ما را رها نمی کنند، ما می دانیم به لبخند هیچ مشرک و منافقی نباید اتکا کرد، آنها با ما خواهند جنگید مگر اینکه ما از دین خود دست برداریم، ولی ما از دین خود دست برنمی داریم و با آنها سنگر به سنگر خواهیم جنگید.

 

وی گفت: تهدیدهای نظامی و تحریم های اقتصادی دشمنان با قالب و مقیاس جهانی آن، کودتاهای تجزیه طلبانه، تهاجم فرهنگی، فتنه های داخلی، عملیات های رسانه ای ، هیچ کدام نتوانست ملت ایران را به زانو درآورد، ملت ایران ایستاده و شهیدان حجت ما هستند و به ما یاد دادند که باید در مقابل دشمنان ایستاد.

 

در این مراسم جمعی زیادی از یادگاران جبهه و جنگ، خانواده معظم شهدا و خانواده های شهدای مدافع حرم، استاندار قم، حجج اسلام و المسلمین سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و علیرضا اعرافی امام جمعه موقت قم، حضور داشتند.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :