موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/25678 :کد

0

لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی در دولت معطل شد

  پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۱:۴۵
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی در دولت معطل شد

نایب رئیس مجلس گفت: لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی در کمیسیون‌های دولت معطل شد که اگر در فاصله زمانی‌اش مطرح می‌شد، فرصت بیشتری برای بررسی آن وجود داشت.

نایب رئیس مجلس گفت: لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی در کمیسیون‌های دولت معطل شد که اگر در فاصله زمانی‌اش مطرح می‌شد، فرصت بیشتری برای بررسی آن وجود داشت.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، درباره لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های تبلیغات انتخابات، گفت: در جلسه یکشنبه آینده هیئت‌رئیسه مجلس درباره جلو انداختن بررسی این لایحه در مجلس در قالب طرح دو فوریتی گفت‌وگو می‌کنیم، اما چنین لوایح مهمی باید استحکام کامل را داشته باشند و لوایح دوفوریتی چنین استحکامی ندارند.

 

وی با بیان اینکه زمان برای بررسی لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های تبلیغات انتخابات بسیار محدود است، افزود: موارد مبهمی در این لایحه وجود دارد که نیاز به بررسی‌های کامل و جامع است.

نایب رئیس مجلس، گفت: این لایحه در کمیسیون‌های دولت معطل شد که اگر در فاصله زمانی‌اش مطرح می‌شد، فرصت بیشتری برای بررسی آن وجود داشت.

 

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد افزود: لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های تبلیغات انتخابات عرصه مناسبی برای ایجاد بیشترین  شفافیت در هزینه‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر و روستاست، اما اکنون زمان مناسبی برای بررسی این لایحه نیست.

وی با تأکید بر اینکه لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های تبلیغات انتخابات بستر مناسب را برای نظارت دستگاه‌های نظارتی فراهم می‌کند،‌اظهار داشت: شفاف شدن هزینه‌های انتخابات موجب سلامت انتخابات و ارتقای شأن نمایندگان می‌شود.

 

نایب رئیس مجلس، اضافه کرد: لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های تبلیغات انتخابات، بیستم آبان به مجلس ارائه و یکشنبه گذشته اداره قوانین مجلس این لایحه را تکثیر و دوشنبه در مجلس توزیع شد.

 

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، افزود: تصمیم‌گیری درباره بررسی این لایحه پیش از نوبت، در حالی است که اکنون  23 طرح یک فوریتی و دو فوریتی در دستور کار مجلس قرار دارد که 14 طرح آن دو فوریتی است.

 

وی با بیان اینکه تعارضی میان لایحه شفاف‌سازی هزینه تبلیغات انتخاب و سیاست‌های کلی انتخاباتی وجود ندارد، گفت: در انتخابات ایران، نقش پول در مقایسه با بسیاری از کشورها کم اهمیت است.

 

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: برای نخستین بار امروز گزارشی از دخالت نماینده‌ای در اموری که رفتار آن در چارچوب وظیفه نمایندگی تعریف نشده است، دریافت کردیم.

 

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد ادامه داد: بیشتر گزارش‌هایی که به مجلس رسیده است، نمایندگان چارچوب وظیفه نمایندگی را رعایت کرده‌اند، تاکنون حتی یک مورد گزارش مبنی بر اینکه نماینده‌ای از منابع مالی غیر مشروع برای ورود به مجلس استفاده کرده باشد، دریافت نشده است؛ البته این به معنای نبود تخلف نیست، بلکه در این زمینه گزارشی به مجلس نرسیده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :