موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/25680 :کد

0

اکثر مهاجرین افغانستانی از آلمان اخراج می‌شوند

  پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۱:۵۲
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -اکثر مهاجرین افغانستانی از آلمان اخراج می‌شوند

سفیر آلمان در کابل از اخراج مهاجرین افغانستانی که خود را به این کشور رسانده‌اند خبر داد.

سفیر آلمان در کابل از اخراج مهاجرین افغانستانی که خود را به این کشور رسانده‌اند خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، «مارکوس پوتزل» سفیر آلمان در کابل اعلام کرد: بخشی از مهاجرین افغانستانی که وارد آلمان شده‌اند را از این کشور اخراج می‌کنیم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر دولت آلمان قصد دارد تا 30 درصد از افغان‌هایی را که به عنوان مهاجر وارد این کشور شده‌اند را بپذیرد.

 

پوتزل به رادیو آزادی گفت: این در حالی است که اکثریت آن‌ها از افغانستان اخراج می‌شوند.

 

«فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر امور خارجه آلمان نیز چند روز قبل در واکنش به خبر روزنامه «اشپیگل» مبنی بر عدم اخراج پناهندگان افغان از این کشور اعلام کرد: مقامات برلین در حال بررسی برنامه‌هایی هستند که امکان بازگرداندن پناهندگان به افغانستان را فراهم کند.

 

همچنین تعدادی از نمایندگان پارلمان افغانستان با انتقاد از تصمیم اخراج پناهندگان افغان از آلمان هشدار دادند: در صورت اخراج پناهندگان افغان توسط دولت آلمان، آن‌ها مانع نشست هواپیماهای حامل پناهندگان در فرودگاه‌های افغانستان خواهند شد.

 

نمایندگان پارلمان افغانستان افزودند: پناهندگان با هزینه‌های هنگفت و ترس از ناامنی و جنگ، خود را به اروپا رسانده و برگشت دوباره آن‌ها بدبختی‌های زیادی را به بار می‌آورد.

 

وزارت امور خارجه افغانستان نیز چندی قبل گفته بود که با هماهنگی وزارت امور مهاجرین افغانستان، در مورد مسئله اخراج اجباری پناهجویان افغان از اروپا با سفرای این کشورها در کابل مذاکره خواهند کرد.

 

به گفته وزارت خارجه افغانستان، با نزدیک شدن فصل زمستان و عدم وجود شرایط امنیتی مناسب، نباید پناهجویان افغان از اروپا اخراج شوند.

 

«سید حسین عالمی بلخی» وزیر امور مهاجرین افغانستان چندی قبل اذعان داشت: حوادث اخیر امنیتی در افغانستان نشان داد که هنوز هم همه پناهندگان افغانستانی نیازمند همکاری جامعه جهانی هستند.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :