موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/25711 :کد

0

حادثه تروریستی فرانسه بهانه برای فتنه و موج اسلام هراسی است

  پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۴:۱۵
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -حادثه تروریستی فرانسه بهانه برای فتنه و موج اسلام هراسی است

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید به توطئه اخیر دشمن در فرانسه اشاره کرد و گفت: حادثه تروریستی فرانسه، بهانه ای برای فتنه جدید یعنی موج اسلام هراسی، بیرون کردن مسلمانان و آتش زدن قرآن است.

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید به توطئه اخیر دشمن در فرانسه اشاره کرد و گفت: حادثه تروریستی فرانسه، بهانه ای برای فتنه جدید یعنی موج اسلام هراسی، بیرون کردن مسلمانان و آتش زدن قرآن است.

 

به گزارش تحلیل ایران شهر پاریس جمعه شب گذشته در چندین حادثه همزمان شاهد کشته شدن افزون بر 125 نفر در حملاتی هماهنگ بود که در نقاط متفاوت شهر رخ داد اعم از یک تالار موسیقی، چند باب رستوران، حومه یک ورزشگاه و خیابان های سطح شهر پاریس. 


به گزارش ایرنا به نقل از مرکز خبر حوزه، وی روز پنجشنبه در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره سربداران سبزوار با بیان اینکه نقش رژیم صهیونیستی در حادثه پاریس پررنگ است، افزود: دشمن همیشه بیدار و در حال توطئه است.


آیت الله نوری همدانی در ادامه اضافه کرد: باید هوشیار و بیدار بود؛ انقلاب ها را مانند سربداران تبدیل به یک فرهنگ در جامعه کرد.


وی مهمترین دلیل به سرانجام نرسیدن مطلوب انقلاب ها را نداشتن وحدت، رهبری واحد، مقتدر و شجاع برشمرد و انقلاب اسلامی را بزرگترین انقلاب و موفق ترین انقلاب ها در منطقه و جهان دانست و گفت: انقلاب اسلامی چون متکی به مردم، اسلام و ولی فقیه بوده تاکنون پایدار و ماندگار مانده است.


وی با بیان اینکه یکی از مهمترین رکن انقلاب اسلامی، شجاعت، اقتدار و مدیریت ولی فقیه است که در راس همه قرار دارد، اظهار داشت: نمی توان در کنار این اقتدار و شجاعت، عشق و ولایت مداری مردم را نادیده گرفت؛ همه این عوامل دست به دست هم داد تا انقلاب تاثیر زیادی درمنطقه و جهان ایجاد کند و ابهت دو قدرت شرق و غرب را در درهم بشکند.


این مرجع تقلید با بیان اینکه تاریخ سبزوار بسیار آموزنده است، گفت: مردم این منطقه، ولایی و فرهنگی هستند که نمونه آن همین انقلاب سربداران است.


وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف آحاد مردم، شناخت و مطالعه تاریخ است، افزود: با مطالعه تاریخ می توان به بسیاری از دلایل ناکارآمدی بعضی انقلاب ها، مانند مشروطه و تنباکو پی برد و فهمید، چرا این انقلاب ها به سرانجام مطلوب نرسیده است. 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :