موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/25714 :کد

0

نفوذ آمریکا در کشور برای استحاله جمهوری اسلامی ایران است

  پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۴
تعداد بازدید : ۲۸۶   
 تحلیل ایران -نفوذ آمریکا در کشور برای استحاله جمهوری اسلامی ایران است

معاون گفتمان‌سازی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، نفوذ آمریکا در کشور را استحاله جمهوری اسلامی ایران دانست و بر ضرورت هوشیاری مردم در این مسیر تاکید کرد.

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام حمید مشهدی آقایی در بزم اندیشه موسسه جوانان آستان قدس رضوی که پیرامون بحث جوان مومن انقلابی و باورهای مورد تهاجم دشمن بود، اظهار داشت: سه ماه است که مقام معظم رهبری از نفوذ آمریکا سخن می‌گویند و علت تاکید خود را وجود یک جنگ حساب شده برای استحاله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرده‌اند.

 

وی فزود: بنا بر رهنمودهای مقام ولایت فقیه، دشمن تاکنون به دنبال براندازی حکومت جمهوری اسلامی ایران بوده اما حال که در این راه موفق نشده، سعی در تغییر محتوای نظام دارد.

 

معاون گفتمان‌سازی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در ارتباط با پیامدهای تغییر محتوای نظام بیان کرد: با تغییر محتوای نظام کشور، شعار بر ضد استکبار و اهداف ضد آن نیز از بین می‌رود و تنها لفظی از جمهوری اسلامی ایران می‌ماند و این به معنای استحاله نظام است.

 

آقایی درباره تغییر نگاه مردم نسبت به گذشته بد خود و رضاخان پهلوی تصریح کرد: متاسفانه در برخی از دانشگاه‌ها و فضاهای مجازی، از رضاخان پهلوی مزدور، فردی خدمتگزار مردم و شریف ساخته‌اند و سعی در تغییر نگاه مردم نسبت به گذشته دارند.

 

وی یکی از ویژگی‌های هنر امروزی را افسون وجود افراد دانست و تاکید کرد: یکی از ویژگی‌های مهم هنر و تصویر در دنیای امروزی، افسون دل، چشم و گوش افراد است و نظام سلطه در جهان نیز با استفاده از همین ابزارهای به ظاهر ساده در دل جوانان مومن نفوذ می‌کند.

 

معاون گفتمان‌سازی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: فرآیند یارگیری برای شیطان درون و بیرون، از افرادی آغاز می‌شود که زمینه معادباوری ضعیف‌تری نسبت به بقیه دارند.

 

آقایی خاطر نشان کرد: پس از فرآیند یارگیری برای شیطان، مرحله راضی‌سازی افراد به ارتکاب گناه و سپس انجام گناه فرا می‌رسد و از این طریق، انجام اعمال گناه برای افراد آسان می شود.

 

وی با اشاره به آگاهی افراد از جنگ نرم آمریکا عنوان کرد: عده ای از افراد دیندار تصور می‌کنند که حیله‌ها و دام‌های شیطان و جنگ نرم آمریکا، برای آنان نیست و برای سایرین است، در حالی که این افراد باید بدانند که ابتدا باید بر خود نهیب بزنند.

 

معاون گفتمان‌سازی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری پیرامون آسیب رساندن آمریکا به اصول اعتقادی مسلمانان در شبکه‌های اجتماعی اظهار کرد: آمریکا هنوز هم علیه اصول دینی پنج‌گانه مسلمانان به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازد و سعی در آسیب رساندن به این اصول اعتقادی دارد.

 

آقایی با بیان اینکه جلوه‌های جنگ نرم دچار تغییر شده، تصریح کرد: ماهیت جنگ آمریکا با ما عوض نشده و تهدید و تطمیع وی علیه ملت ایران وجود دارد اما آنچه که تغییر کرده، جلوه‌های این جنگ نرم است.

 

وی بیان کرد: در برخی از شبکه‌های ماهواره ای، اعمال حرامی همچون خوردن شراب، خوردن لقمه حرام و غیره به صورت اموری عادی نشان داده می‌شود و این اتفاقات نگران کننده است، چرا که اثری از امر به معروف و نهی از منکر در خیابان ها دیده نمی‌شود.

 

معاون گفتمان‌سازی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، خطر برهم زدن تعادل ارزشی را گوشزد کرد و افزود: در ذهن تمامی انسان‌ها پیش فرض‌های ارزشی وجود دارد که بر اساس این پیش فرض‌ها، انجام برخی کارها درست و برخی دیگر نادرست است و باید توجه داشت که شیطان از راه برهم زدن تعادلات ارزشی در ذهن افراد، اقدامات ناهنجار را تبدیل به اقدامات هنجار می‌کند.

 

آقایی افزود:کار دشمن و شیطان این است که خط کشی‌ها را به هم بریزد و واقعیت‌ها را مصنوعی و تحریف شده جلوه دهد که این حیله در رسانه‌ها بیش از سایر نقاط دیده می‌شود.

 

وی یکی از نقشه‌های شوم آمریکا را ایجاد حسی بد نسبت به شیعه بودن مردم کشور عنوان کرد و گفت: استکبار برای کاستن از ارزش معیارها و خط‌کشی‌ها در ایران نیز سعی بر این دارد که حس بدی از ایرانی بودن و شیعه بودن را در بین مردم به وجود بیاورد و مردم ما از ایرانی بودن خود خجالت بکشند.

 

معاون گفتمان‌سازی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در ارتباط با تئوری‌های روانشناسان اومانیسم غرب تاکید کرد: کار غرب و شیطان این است که امیال نفسانی افراد را مقدم بر خداخواهی و آخرت‌خواهی جلوه دهد و روانشناسان غربی مبتنی بر مکتب اومانیسم نیز چنین تئوری‌هایی را ارائه داده‌اند.

 

آقایی بیان کرد: جوانان در استفاده از تکنولوژی‌های غرب محتاط باشند و در حد نیاز خود از این تکنولوژی‌ها استفاده کنند تا استکبار نتواند برای آن‌ها نیازسازی کند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :