موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/25731 :کد

0

کی‌روش نمی‌تواند با شرایط فعلی کار کند

  پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۸:۰۵
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -کی‌روش نمی‌تواند با شرایط فعلی کار کند

رئیس فدراسیون فوتبال با اعلام حمایتش از سرمربی پرتغالی تیم ملی گفت: کارلوس کی‌روش اعلام کرد وضعیت همکاری‌اش در ۵ سال گذشته دشوار بوده اما برای رفتن به جام جهانی، با شرایط فعلی کار را ادامه نمی‌دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال با اعلام حمایتش از سرمربی پرتغالی تیم ملی گفت: کارلوس کی‌روش اعلام کرد وضعیت همکاری‌اش در ۵ سال گذشته دشوار بوده اما برای رفتن به جام جهانی، با شرایط فعلی کار را ادامه نمی‌دهد.

به گزارش تحلیل ایران، علی کفاشیان پس از نشست با کارلوس کی‌روش ضمن بیان مطلب فوق گفت: بحث کلی کارلوس کی‌روش این است که تیم تا به امروز با موفقیت پیش رفته و صعودش به مرحله بعد تقریبا قطعی است اما برای رفتن به جام جهانی، با شرایط فعلی نمی‌تواند کار را ادامه دهد و در این خصوص مشکلاتی دارد.

وی با بیان اینکه بیشتر درخواست‌های کی‌روش مربوط به رفع مشکلات زمین چمن، امکانات، لباس و مسائل دیگر است، در مورد مرخصی طولانی کی‌روش و اینکه آیا این مرخصی با حقوق است، اینگونه واکنش نشان داد: با مرخصی ایشان مشکلی نداریم زیرا وقتی تیم ملی به خاطر لیگ فعالیتی ندارد، نیاز به حضور ایشان نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: البته کی‌روش به همین موضوع گلایه داشت و می‌گفت وقتی لیگ یا اردوی تیم امید برگزار می‌شود، فعالیتی نداشته و ماندنش فایده‌ای ندارد. در این بین اگر اردویی لازم باشد، برگزار می‌شود اما وقتی کاری در ایران ندارد، با مرخصی اضافه ایشان مخالفت نمی‌کنیم. ضمن اینکه مرخصی کی‌روش با حقوق است.

وی با بیان اینکه کارلوس کی‌روش امروز ایران را ترک نمی‌کند، خاطرنشان کرد: مذاکرات‌مان با این سرمربی برای مشخص شدنش همچنان ادامه دارد.

کفاشیان در مورد اینکه آیا مجوز کارلوس کی‌روش برای انجام مصاحبه صادر شده است؟ یادآور شد: از اول به ایشان گفتم، با توجه به مصاحبه‌ها و بیانه‌هایی که داده بود، برای ما مشکل ساز شد. این مسائل برای ما تنش ایجاد کرد و همانگونه به دبیرکل فدراسیون اخطار دادم، این اتفاق برای ایشان هم وجود دارد. کی‌روش خودش قبول داشت مصاحبه‌ها مشکل‌ساز است اما ایشان می‌تواند مصاحبه انجام دهد اما حوزه کاری و فعالیت خودش و تیم ملی.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال قطع همکاری کی‌روش با تیم ملی در ادامه مذاکرات وجود دارد؟، اینگونه واکنش نشان داد: کی‌روش شروطی دارد و می‌گوید اگر می‌خواهم موفق باشم، باید شرایط مربیگری در ایران برایش فراهم باشد. ایشان شرایط همکاری در ۵ سال گذشته را دشوار عنوان کرد و گفت حاضر نیست دیگر با این شرایط به کارش ادامه دهد. بنده هم به ایشان گفتم یک شبه نمی‌توانیم همه شرایط را تغییر دهیم و حمایت‌ها باید انجام شود.

محمد مایلی‌کهن اعلام کرده است که چه جایی بهتر از ایران برای کی‌روش وجود دارد. رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص این اظهارنظر مایلی‌کهن و اینکه کی‌روش مانند گذشته بحث رفتن را مطرح کرده اما ممکن است دوباره بماند، خاطرنشان کرد: صحبت‌هایی که اینگونه علیه سرمربی تیم ملی که عملکردش هم بهتر بوده، درست نیست، زیرا همیشه باید از تیم ملی و سرمربی تیم ملی حمایت کنیم.

وی ادامه داد: این صحبت‌ها به نظر من تحریک آمیز است و حتما با کاشانی و مایلی کهن جلسه‌ای برگزار می‌کنم که دیگر اینگونه صحبت نکنند. وقتی آنها در یک سنگر دیگر برای موفقیت یک تیم ایران تلاش می‌کنند و فردا مردم باید در مورد نتایج‌شان قضاوت کنند، نباید چنین صحبت‌ها مطرح شود. کی‌روش در کارش موفق بوده و نتیجه لازم را کسب کرده است. همچنین در نشست هیات رئیسه حمایت کامل خودمان را از کی‌روش اعلام کردیم اما قطعا باید شرایط را برای همکاری ایشان فراهم کنیم؛ در هر صورت مذاکرات ادامه دارد.

کفاشیان در مورد اینکه آیا کارلوس کی‌روش سرطان معده دارد؟، تاکید کرد: کی‌روش از نظر سلامتی مشکلاتی دارد و در مرخصی قبلی هم که نسبت به ایشان انتقاداتی مطرح شد، بخشی از آن را برای عمل کردن و معالجه اختصاص داده بود که خوشبختانه نتایج آزمایش‌ها نشان داد، مشکل خاصی نیست. البته مشکلاتی بود اما بر می‌گردد به سن ما که از ۶۰ سال گذشته است. به کی‌روش گفتم همانند ۵ سال پیش نیستیم زیرا ضربات زیادی خوردیم و سلامتی‌مان کم کم در حال از بین رفتن است. خدارا شکر ایشان سرطان ندارد اما باید مواظب خودشان باشند زیرا تنش‌ها و عصبانیت‌ها می‌تواند برای ایشان مشکلاتی را بوجود آورد.

وی در مورد برگزاری اردوی امارات و ترکیه در دهم آذرماه اینگونه توضیح داد: فعلا سر ماندن ایشان بحث می‌کنیم و اگر این موضوع تثبیت شد، در مورد این مسائل صحبت می‌کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد بحث استعفای کارلوس کی‌روش در گوام اظهار کرد: بله قطعا استعفای ایشان درست بود زیرا قبلا هم پیغام داده بود که با این شرایط حاضر نیست همکاری کند. البته ۵ سال است ایشان از این استعفاها می‌دهد اما سعی می‌کنیم ایشان را حفظ کنیم زیرا به نفع تیم ملی کار می‌کند و حمایتش می‌کنیم.

وی همچنین اضافه کرد: حتی به کی‌روش گفتیم اگر یک روزی تیم ملی را ترک کند، شاید نتوانیم مربی مثل او را پیدا کنیم زیرا سرمربی خوبی بوده است.

کفاشیان در پایان گفت: ایشان زمانی که اعتراض می‌کند و مشکلی را عنوان می‌کند، به خاطر تیم ملی و بازیکنان بوده است. البته ما در شرایطی هستیم که امروز با یک بیستم بودجه ژاپن، فدراسیون را اداره می‌کنیم. حمایت مالی نمی‌شویم اما خوشبختانه با این شرایط در اکثر رده‌ها در آسیا اول هستیم؛ پس نیاز به حمایت از فدراسیون بوده و به نظرم همه حرف‌ها بی‌ربط نیست.

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :