موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/25742 :کد

0

بلژیک: از تشکیل ائتلاف ضدداعش با حضور ایران حمایت می‌کنیم

  پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۵
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -بلژیک: از تشکیل ائتلاف ضدداعش با حضور ایران حمایت می‌کنیم

نخست وزیر بلژیک طی سخنانی گفت که این کشور از تشکیل یک ائتلاف ضد داعش زیر نظر سازمان ملل و با حضور اروپا، آمریکا، روسیه و ایران حمایت می‌کند.

نخست وزیر بلژیک طی سخنانی گفت که این کشور از تشکیل یک ائتلاف ضد داعش زیر نظر سازمان ملل و با حضور اروپا، آمریکا، روسیه و ایران حمایت می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران، "شارل میشل" نخست وزیر بلژیک روز پنجشنبه اعلام کرد این کشور از تشکیل یک ائتلاف ضد گروه تروریستی داعش زیر نظر سازمان ملل و با حضور اتحادیه اروپا، آمریکا،‌ روسیه و ایران حمایت می کند.
وی همچنین بر لزوم افزایش تلاش ها برای نابود کردن داعش تاکید کرد.

میشل که در پارلمان بلژیک صحبت می‌کرد، گفت: «ما طرفدار یک ائتلاف بین المللی هستیم که ترجیحا در چارچوب سازمان ملل فعالیت کند. ما به این نتیجه رسیده ایم که برای حل این مشکل گفتگوی سیاسی میان اروپا، آمریکا، روسیه و ایران لازم و ضروری است».

همچنین روزنامه ایندیپندنت دیروز در گزارشی نوشت که درخواست اخیر "فرانسوا اولاند" برای اتحاد همه کشورهایی که می توانند با داعش مقابله کنند، شاید تعادل را به این سمت افزایش دهد که ایران در مقابله علیه این گروه تروریستی مشارکت نماید. اولاند همچنین از روسیه و آمریکا خواسته است تا منابع خود را برای مقابله با داعش اختصاص دهند. وی قصد دارد طی روزهای آینده با باراک اوباما و ولادیمیر پوتین دیدار و گفتگو کند.

یک دیپلمات ارشد غربی در این باره گفت: روسیه علنا اعلام کرده است که اطلاعات مربوط به سوریه را با ایران و عراق به اشتراک می گذارد. آمریکا نیز اطلاعات مربوط به داعش را در اختیار عراق می گذارد و ما می دانیم که عراق بخش زیادی از این اطلاعات را به ایران می دهد.

اولاند خواستار واکنش بین المللی به این حملات وحشیانه در فرانسه شده و ایرانی ها نیز تمایل خود را برای کمک اعلام کرده اند. این احساس وجود دارد که به ایرانی ها اجازه داده خواهد شد تا این کار را انجام دهند.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :