موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/25755 :کد

0

فرانسه احتمالا نیروی عملیات ویژه به سوریه اعزام می‌کند

  پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۵
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -فرانسه احتمالا نیروی عملیات ویژه به سوریه اعزام می‌کند

یک روزنامه مشهور فرانسوی نوشت: فرانسه اعزام یک گروه از نیروهای عملیات ویژه به سوریه با هدف کمک به مقابله با گروه تروریستی داعش را مد نظر قرار می‌دهد.

یک روزنامه مشهور فرانسوی نوشت: فرانسه اعزام یک گروه از نیروهای عملیات ویژه به سوریه با هدف کمک به مقابله با گروه تروریستی داعش را مد نظر قرار می‌دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه لوموند امروز پنج شنبه به نقل از یک منبع آگاه در وزارت دفاع فرانسه نوشت: پاریس احتمالا اعزام یک گروه از نیروهای عملیات ویژه به سوریه برای شرکت در مقابله با گروه تروریستی داعش را مورد بررسی قرار می دهد.

 

این روزنامه فرانسوی در ادامه افزود: مرحله مقدماتی عملیات نظامی روسیه در خاک سوریه به برقراری ثبات شرایط تاکتیکی کمک کرده است و مسکو اکنون برای انجام مرحله دوم عملیات خود با هدف حمایت از ارتش سوریه و ادامه پیشروی های نیروهای دولتی سوریه آماده می شود.

 

پس از موفقیت آشکار روسیه در مقابله با تروریست‌ها در سوریه، فرانسه نیز احتمالا اعزام واحدهایی کماندویی به این کشور را مورد بررسی قرار می دهد، همان طور که آمریکا نیز قبلا این کار را انجام داده است.

 

این منبع آگاه وزارت دفاع فرانسه افزود: در شرایط کنونی همه گزینه ها ممکن است.

 

لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه پیش از این ایده تشکیل ائتلاف نیروی زمینی در سوریه را رد کرده و بر این باور است که این اقدام در شرایط کنونی به طور کامل غیر سازنده است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :