موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/25803 :کد

0

شورای امنیت برحمایت از ارتش ونیروهای امنیتی لبنان تأکید کرد

  جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ — ۰۳:۴۸
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -شورای امنیت برحمایت از ارتش ونیروهای امنیتی لبنان تأکید کرد

شورای امنیت سازمان ملل متحد، روز پنجشنبه ضمن محکوم کردن دوباره حملات تروریستی ضاحیه جنوبی بیروت، حمایت خود از ارتش و نیروهای امنیتی لبنان اعلام کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد، روز پنجشنبه ضمن محکوم کردن دوباره حملات تروریستی ضاحیه جنوبی بیروت، حمایت خود از ارتش و نیروهای امنیتی لبنان اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «النشره»، منابع رسانه‌ای اعلام کردند شورای امننیت سازمان ملل در نشست امروز خود، بار دیگر حادثه تروریستی علیه منطقه «برج البراجنه» در بیروت را محکوم و بر لزوم سپردن همه تروریست‌ها بر محکمه عدالت تأکید کرد.

در بیانیه ویژه شورای امنیت درباره لبنان، اعضای این شورای حمایت خود از ارتش و نیروهای امنیتی لبنان را در چارچوب حفظ امنیت و ثبات این کشور اعلام و از تاثیر مستقیم بحران آوارگان سوری بر امنیت آن ابراز نگرانی کردند.

اعضای شورای امنیت با تأکید بر اینکه لبنان سیاست فاصله گرفتن از بحران سوریه را اتخاذ کند، از جریان‌های سیاسی لبنانی خواستند مداخله در سوریه را متوقف کنند و بر اجرای بیانیه «بعبدا» متعهد باشند.

این شورا با اعلام حمایت خود از وحدت و استقلال سیاسی لبنان، بر ضرورت کمک به این کشور در تحمل پیامدهای مهاجرت آوارگان سوری به این کشور تأکید کردند.

اعضای شورای امنیت در این بیانیه، نگرانی‌شان را از تداوم خلأ قدرت در لبنان که از 18 ماه پیش دچار این بحران شده است، اعلام و خاطرنشان کردند این امر بر اوضاع اجتماعی، امنیتی و اقتصادی این کشور تاثیر منفی می‌گذارد.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :