موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/25853 :کد

0

ارتش سوریه حمله شدید داعش به فرودگاه دیرالزور را دفع کرد

  جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ — ۰۹:۵۷
تعداد بازدید : ۸۶۵   
 تحلیل ایران -ارتش سوریه حمله شدید داعش به فرودگاه دیرالزور را دفع کرد

نیروهای ارتش سوریه موفق شدند یکبار دیگر حملات شدید تروریست‌های داعشی به فرودگاه نظامی دیرالزور را دفع و ۳۰ تن از آنها را به هلاکت برسانند.

نیروهای ارتش سوریه موفق شدند یکبار دیگر حملات شدید تروریست‌های داعشی به فرودگاه نظامی دیرالزور را دفع و 30 تن از آنها را به هلاکت برسانند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از العهد، نیروهای ارتش سوریه بار دیگر موفق شدند حملات شدید تروریستهای داعش به فرودگاه نظامی دیرالزور واقع در مرز با سوریه و عراق که از سمت شرق، شمال شرق، جنوب شرقی این فرودگاه صورت گرفت را دفع کنند.

 

در این درگیری ها 30 تروریست داعشی به هلاکت رسیده و شماری از آنها نیز زخمی شدند.

 

در حالی که جنگنده های سوریه مناطق استقرار مهاجمان را بمباران می کردند، نیروهای ارتش این کشور نیز موفق به پیشروی و بازپس گیری یک منطقه در اطراف فرودگاه و به غنیمت گرفتن انواع سلاح شدند.

 

اهمیت فرودگاه نظامی دیرالزور

فرودگاه دیرالزور از مستحکم‌ترین مواضع ارتش سوریه در منطقه شرقی به شمار می‌رود و موقعیت استراتژیک دارد.

 

نیروهای مدافع این فرودگاه از سه سال پیش تاکنون همچنان در برابر گروه‌های تروریستی و حملات مستمر آنها مقاومت می‌کنند، نیروهای گارد ریاست جمهوری و کماندویی هم به این نیروها برای حفظ فرودگاه استراتژیک دیرالزور کمک می‌کنند.

 

فرودگاه نظامی دیرالزور، ورود نظامیان سوری به منطقه شرقی را تسهیل می‌کند و همچنین عامل حمایتی برای بیش از 500هزار شهروند ساکن دیرالزور است به‌طوری که ارتش از طریق هوایی، مواد غذایی و بهداشتی را برای ساکنان این شهر ارسال می‌کند. فرودگاه دیرالزور همچنین اهمیت راهبردی بالایی به‌سبب آنکه خطوط کمک رسانی به گروه تروریستی داعش را قطع می‌کند، دارد.

منبع:تسنیم 

 

                               

ارتش     سوریه     تروریست     داعش     عراق    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :