موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/25952 :کد

0

ارزیابی نهایی آژانس درباره برنامه هسته‌ای ۱۰آذر منتشر می‌شود

  جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ — ۱۶:۳۷
تعداد بازدید : ۲۶۰   
 تحلیل ایران -ارزیابی نهایی آژانس درباره برنامه هسته‌ای ۱۰آذر منتشر می‌شود

آژانس مشغول نگارش ارزیابی نهایی است و ارزبابی خود را ۱۰ آذر منتشر می‌کند.

نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره نشست فنی- توجیهی آژانس که پیش از ظهر جمعه درخصوص ایران برگزار شد به نقل از مدیرکل پادمان‌های آژانس گفت: آژانس مشغول نگارش ارزیابی نهایی است و ارزبابی خود را ۱۰ آذر منتشر می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، «رضا نجفی» نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره نشست فنی- توجیهی آژانس که پیش از ظهر جمعه درخصوص ایران برگزار شد، به نقل از مدیرکل پادمان‌های آژانس گفت: آژانس مشغول نگارش ارزیابی نهایی است و ارزیابی خود را اول دسامبر (10 آذر) منتشر خواهد کرد.

نماینده ایران در آژانس پس از پایان این نشست یک ساعت و نیمه گفت: «ترو واریورانتا» مدیرکل پادمان‌های آژانس در جلسه امروز که نشست فنی - توجیهی آژانس بود، گزارشی را که «یوکیا آمانو» (مدیرکل آژانس) درباره ایران منتشر کرده بود برای کشورهای عضو تشریح کرد و عمدتاً به مباحث فنی این گزارش پرداخت.

نجفی یادآور شد: واریورانتا در این نشست به بخش‌هایی از گزارش مدیرکل مبنی بر اینکه مقادیری از اورانیوم غنی شده که افزایش یا کاهش پیدا کرده و همینطور به این موضوع که ایران درباره اقدامات مقدماتی برای اجرای برجام، کارهایی را شروع کرده است، اشاره کرد.

نماینده جمهوری اسلامی ایران گفت: واریورانتا همچنین در این نشست توجیهی- فنی آژانس گفت که برخی از سانتریفیوژها که غیرفعال بوده‌اند توسط ایران جمع آوری و در محلی انبار شدند.

نجفی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: مدیرکل پادمان‌های آژانس در این نشست با اشاره به اجرای نقشه راه و اینکه تمام اقدامات طبق نقشه راه تا 15 اکتبر گذشته کامل شده است، افزود: آژانس مشغول نگارش ارزیابی نهایی خود است و این ارزیابی نهایی را حدود اول دسامبر (10 یا 11 آذر) منتشر خواهد کرد.

وی از قول واریورانتا همچنین اعلام کرد که مدیرکل آژانس، درخواست یک جلسه اضطراری خواهد داد که این جلسه اضطراری 15 دسامبر برگزار می‌شود و شورای حکام در این جلسه در مورد مسائل گذشته تصمیم گیری می‌کند.

نجفی گفت: در نشست امروز برخی کشورهای شرکت کننده سوالات فنی درباره این گزارش مطرح کردند.

سفیر کشورمان در آژانس اظهار داشت: جلسه امروز خیلی خوب برگزار شد و اکنون کشورها آماده می‌شوند تا هفته آینده در نشست فصلی شورای حکام (پنجشنبه و جمعه) بیانیه خود را قرائت کنند.

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :