موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی راه و ترافیک

a/26105 :کد

0

کیفیت پایین خطوط عابرپیاده عامل تصادف در روزهای بارانی

  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ — ۰۷:۴۶
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -کیفیت پایین خطوط عابرپیاده عامل تصادف در روزهای بارانی

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران، گفت: خطوط عابر پیاده باید از لحاظ کیفی ارتقاء یابد تا خود به عاملی برای به خطر انداختن جان شهروندان تبدیل نشود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران، گفت: خطوط عابر پیاده باید از لحاظ کیفی ارتقاء یابد تا خود به عاملی برای به خطر انداختن جان شهروندان تبدیل نشود.

احمد دنیامالی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه طرح خط سفید مقطعی نیست، اظهارداشت: در موضوع عبور از خطوط سفید به دنبال ارتقای فرهنگ ترافیکی بودیم بنابراین این طرح دائمی است تا زمانی که اصول اولیه فرهنگ ترافیک در جامعه رعایت شود.

 

وی با بیان اینکه برخی از خطوط راهنمایی و رانندگی از کیفیت پایینی برخوردارند، گفت: جنس خط کشی و سرد و گرم بودن آنها اهمیت دارد. همچنین باید جنس خطوط به گونه ای باشد که در زمان بارندگی اصطکاک لازم را داشته باشد که سبب سر خوردن خودروها بر روی خطوط نشود و ایمنی عابران پیاده را به خطر نیندازد.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با اشاره به اینکه خطوط راهنمایی و رانندگی یکی از دلایل افزایش ایمنی شهروندان است، افزود: این عامل ایمنی نباید زمینه ساز افزایش تصادفات شود.

دنیامالی با بیان اینکه با ارتقای ۲۰ درصدی کیفیت خطوط عابرپیاده می توان عمر خط کشی ها را طولانی تر کرد، گفت: با ارتقای کیفیت رنگ از تکرار و دوباره کاری در ایجاد خطوط عابر پیاده و بزرگراهی پرهیز می شود و هزینه ها به شدت کاهش پیدا می کند.

 

وی در پاسخ به این پرسش که چرا تنها یک پیمانکار مسئولیت ایجاد خطوط عابرپیاده و خطوط سفید خیابان ها را بر عهده دارد، اظهارداشت: تنها یک پیمانکار این خطوط را انجام نمی دهد و شرکت های متفاوتی در حال انجام این مسئولیت در شهر هستند به همین دلیل نیز در برخی از نقاط شهر کیفیت رنگ پایین تر از سایر خطوط است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :