موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/26133 :کد

0

اعلام آماده‌باش کامل امنیتی در بلژیک

  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ — ۱۰:۰۷
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -اعلام آماده‌باش کامل امنیتی در بلژیک

دولت بلژیک برای مقابله با تهدید فزاینده تروریست‌ها در این کشور سطح هشدار امنیتی و آماده‌باش برای مقابله با خطرات و حملات احتمالی تروریستی را به بالاترین سطح ارتقا داد.

دولت بلژیک برای مقابله با تهدید فزاینده تروریست‌ها در این کشور سطح هشدار امنیتی و آماده‌باش برای مقابله با خطرات و حملات احتمالی تروریستی را به بالاترین سطح ارتقا داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از راشاتودی، در پی حملات تروریستی اخیر در فرانسه و بازداشت تعدادی از عاملان آن در بلژیک، همچنین افزایش ترس و واهمه از وقوع حملات احتمالی تروریستی دیگر، دولت بلژیک سطح هشدار و آماده‌باش نیروهای امنیتی برای مقابله با تهدیدات و حملات تروریستی را به بالاترین سطح ارتقا داد.

 

دولت این کشور متروی بروکسل را تعطیل کرده و از مردم خواست به علت تهدید «جدی و قریب‌الوقوع» انجام حملات تروریستی از تجمع و حضور در اماکن پرجمعیت اجتناب کنند.

 

سخنگوی مرکز بحران دولت بلژیک اعلام کرد: «توصیه ما به مردم این است که از حضور در اماکنی که تعداد زیادی از افراد در آن تجمع می‌کنند، همچون مراکز خرید، کنسرت‌ها، مراسم و جشنواره‌ها و یا ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی تا جای ممکن اجتناب کنند». 

 

در بیانیه‌ای که در وبگاه این مرکز منتشر شده است، تعطیل کردن شبکه مترو تا روز یکشنبه توصیه شده است و مقامات حمل و نقل شهری نیز اعلام کرده‌اند که «به دستور پلیس» چهار خط اصلی متروی شهر بروکسل تعطیل شده‌اند.

 

در اقدامی موازی نیز وزارت خارجه آمریکا به اتباع این کشور در مورد حرکت و حضور در اماکن عمومی کشور بلژیک هشدار داد. بر این اساس وزارت خارجه آمریکا از اتباع آمریکایی خواست تا نسبت به محیط اطراف محل اقامت خود هوشیار باشند و به آخرین اطلاعیه‌ها و هشدارهای امنیتی را پیگیری کنند.

 

پس از حملات شش‌گانه تروریستی به پاریس که به کشته شدن بیش از 130 تن و زخمی شدن حدود 350 نفر منجر شد، نیروهای امنیتی فرانسه و بلژیک توانستند برخی از مرتبطان و عاملان حملات تروریستی پاریس را در بروکسل بازداشت کنند.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :