موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/26203 :کد

0

پیگیری‌ها به منظور شناسایی مفقودان فاجعه منا ادامه دارد

  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۲
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -پیگیری‌ها به منظور شناسایی مفقودان فاجعه منا ادامه دارد

رئیس سازمان حج و زیارت کشور گفت: پیگیری‌ها به منظور شناسایی مفقودان فاجعه منا ادامه دارد.

به گزارش تحلیل ایران، سعید اوحدی ظهر امروز در همایش بزرگداشت «مهاجران الی‌الله» در بروجرد اظهارداشت: تاکنون پیکر چهار تن از مفقودان لرستانی فاجعه منا پس از پیگیری‌‌های فراوان شناسایی شده که پیگیری‌ها به منظور شناسایی تنها مفقود این فاجعه در دست انجام است.

 

وی با اشاره به نامعلوم بودن وضعیت تنها مفقود بروجردی این فاجعه افزود: هم اینک تنها قربانی باقی مانده از این فاجعه در استان لرستان «فتح‌الله گودرزی» است که پیگیری به منظور شناسایی پیکر این قربانی از طریق آزمایش‌های DNA ادامه دارد.

 

رئیس سازمان حج و زیارت عنوان کرد: بی‌‌تدبیری و بی‌‌کفایتی حکام آل‌سعود در کشته شدن 7700 نفر از حجاج بیت‌الله الحرام در حادثه منا برکسی پوشیده نیست.

 

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات‌شان تأکید داشته‌اند که ابعاد فاجعه منا زنده نگه داشته شود بنابراین برگزاری مراسم بزرگداشت جان‌باختگان این حادثه راهی برای دستیابی به این مهم در کشور است.

 

اوحدی بی‌‌تدبیری حکام عربستان سعودی در برگزاری مناسک حج را عامل اصلی وقوع این فاجعه برشمرد و تصریح کرد: اقدام پلیس عربستان سعودی در انسداد مسیر تردد حجاج ایرانی و راهنمایی آن‌ها به دیگر مسیرها این فاجعه هولناک را برای زائران ایرانی رقم زد.

 

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تدابیر اندیشیده شده به منظور زمینه‌سازی مناسب برگزاری مراسم باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی امسال، گفت: امکانات فراوانی به منظور برگزاری این همایش گسترده در ورودی مرزها تدارک دیده شده است.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :