موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی واردات

a/26236 :کد

0

آمار غیررسمی واردات پوشاک ایران ۲.۵میلیارد دلار است

  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۵
تعداد بازدید : ۲۶۸   
 تحلیل ایران -آمار غیررسمی واردات پوشاک ایران ۲.۵میلیارد دلار است

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت روز شنبه گفت: ارزش واردات رسمی پوشاک در کشور پنج میلیون دلار است اما این رقم بر اساس آمارهای غیررسمی به دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار می رسد.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت روز شنبه گفت: ارزش واردات رسمی پوشاک در کشور پنج میلیون دلار است اما این رقم بر اساس آمارهای غیررسمی به دو میلیارد و 500 میلیون دلار می رسد.

به گزارش تحلیل ایران، محمدرضا مودودی در آیین تجلیل از شش صادرکننده برتر خراسان جنوبی و دستگاه های اجرایی حامی حوزه تجارت خارجی استان در بیرجند افزود: واردات پوشاک را در تمامی بخش ها شاهدیم که مساله ای آزار دهنده است. 
وی که معاون کمک های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران نیز است، گفت: امسال برای نخستین بار سهم صادرات ایران 55 میلیون دلار بیشتر از میزان واردات است که ارزش آن 24 میلیارد و 131میلیون دلار برآورد می شود. 
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ایران در بخش صادرات کشوری جوان است. از این رو، صادرکننده ما هنوز فن مذاکره را به درستی فرا نگرفته و این مساله نقش ما را دچار مشکل کرده است. 
مودودی تاکید کرد برای رسیدن به سهم ایران در تجارت جهانی باید شیوه مدیریت بازاریابی، تبلیغات، بسته بندی و... را بازنگری کرد. 
وی گفت: نباید میان خود و جهان یک دیوار بلند ایجاد کرد. باید فنون مذاکره را فراگرفت، با نحوه توزیع قابل رقابت آشنا شد و فن و علم جذب مشتری را آموخت. 
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد مرز جغرافیایی صادرات فراتر از مرز رسمی در کشورهاست و گفت: صادارت فراتر از بازار است و موتور محرک اقتصادی به شمار می رود و رونق و بهره وری در هر کشور به مقوله صادرات بستگی دارد. 
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: با توجه به نقش مهندسی مجدد نفت در تولید داخلی، صادرات غیرنفتی کار ساده ای نیست. 
معاون کمک های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران به جایگاه نخست ایران در تولید زعفران در جهان اشاره کرد و گفت: سهم ارزش افزوده ایران به دلیل عوامل یاد شده کم است. 
این مسئول اضافه کرد: رشد و توسعه جهان مرهون رقابت است نه حمایت . 
مودودی گفت: بر اساس یک تحقیق، 85 درصد صادرات کشور در اختیار کمتر از 800 شرکت و 70 درصد این رقم از صادرات در اختیار 50 شرکت ملی است. باید از کدام شرکت حمایت کرد؟ 
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد برای حضور نیرومند در بخش صادرات به تهیه و تدوین راهبرد نیاز است و همانگونه که طی روزهای پیش گفته بود، افزود: در این ارتباط برای 60 کشور و بازار هدف، نقشه راه تهیه شده است. 
به گفته او، در این نقشه راه تعریف شد توفیق صادرات مرهون کدام کشور، کدام گروه و کدام شرکت است. 
وی ادامه داد: متاسفانه سقف انتظار شرکت ها، موسسه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی برای حمایت های دولتی بالاست اما با اقتصاد بسته نمی توان عضو تجارت جهانی شد. 
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: امسال دولت پذیرفت دو هزار میلیارد ریال یارانه صادرات با نرخ شش درصد منظور کند و کاهش نرخ بهره به رقابت کمک می کند. 
در این مراسم از شش صادرکننده برتر استان خراسان جنوبی به نام های خانم خاتمی، محسن احتشام، فلاحی، علیرضا خامه زر، عبدالله ناصر اکبری و محمد محسن موهبتی تجلیل شد. 
همچنین از مدیران گمرک، سازمان بازارچه های مرزی، منطقه ویژه اقتصادی بیرجند و فرماندهی مرزبانی استان برای همکاری در حوزه تجارت خارجی قدردانی شد.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :