موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/26248 :کد

0

کنترل رزمندگان یمنی بر یک پایگاه نظامی عربستان در نجران

  شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۳۵
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -کنترل رزمندگان یمنی بر یک پایگاه نظامی عربستان در نجران

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در ادامه پیشروی های خود یک پایگاه نظامی دیگر عربستان واقع در جنوب این کشور به کنترل خود در آوردند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در ادامه پیشروی های خود یک پایگاه نظامی دیگر عربستان واقع در جنوب این کشور به کنترل خود در آوردند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از العهد، ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنان در حال مقابله با تجاوز سعودی و پیشروی در مناطق مختلف هستند.

 

رزمندگان یمنی امروز موفق شدند دو مدرسه در منطقه الکلائبه در نزدیک المسراخ که مزدوران عربستان و هم پیمانانش آن را به پادگان نظامی تبدیل کرده اند را باز پس بگیرند.

 

عملیات منحصر به فرد ارتش یمن در استان مأرب

 

شبکه المسیره یمن ساعت 3 عصر امروز به وقت محلی تصاویری از یورش منحصر به فرد ارتش و کمیته های مردمی یمن به کوه "الأشقری" در منطقه کوفل در استان مأرب واقع در مرکز این کشور را منتشر کرد.

 

کنترل رزمندگان یمنی بر پایگاه نظامی الشبکه عربستان

 

ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنین پایگاه نظامی الشبکه در الشرفه واقع در نجران در جنوب عربستان را به کنترل خود در آورده و 3 تانک را به غنیمت گرفتند.

 

دفع مجدد حمله مزدوران عربستان به استان تعز

 

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنین تلاش مزدوران عربستان برای پیشروی مجدد به سمت استان تعز واقع در جنوب یمن را ناکام گذاشتند.

 

مزدوران عربستان قصد داشتند از "کرش الشریجه" و "الوازعیه" به سمت تعز پیشروی کنند.

 

خبرگزاری یمنی سبأ از وارد آمدن تلفات سنگین به این مزدوران و تجهزات نظامی آنها در این حمله ناموفق خبر داد.

 

این خبرگزاری همچنان گزارش داد که یگان توپخانه ای ارتش و کمیته های مردمی یمن یک انبار سلاح متعلق به مزدوران عربستان در منطقه الکنائس در شرق منطقه اللبنات در استان الجوف را هدف قرار دادند.

 

دستگیری 15 تروریست مزدور عربستان در استان حجه

 

در همین چارچوب دستگاههای امنیتی و کمیته های مردمی در استان حجه در شمال غرب یمن، 15 تروریست مزدور عربستان که از استان مأرب آمده بودند را دستگیر کردند.

 

یک منبع به خبرگزاری سبأ گفت که دستگاههای امنیتی در استان إب واقع در مرکز یمن، عناصر تروریستی به سرکردگی «جمال ضاوی» یکی از مزدوران عربستان که چندی پیش به مواضع ارتش و کمیته های مردمی در شهرستان بعدان حمله کرده بودند را دستگیر کردند.

 

تداوم حملات سعودی به مناطق مختلف استان صنعا

 

حملات سعودی به مناطق مختلف یمن همچنان ادامه دارد. جنگنده های عربستان و همپیمانش امروز چندین بار مناطق مختلفی از شهرستان خولان و الحصن در استان صنعا را بمباران کردند.

 

یک منبع امنیتی در استان صنعا گفت که جنگنده های سعودی منطقه "شعب الضرو" و "نقیل المثقل" در خولان و روستای الهروب در الحصن را هدف قرار دادند که در پی آن خسارتهای سنگینی به منازل شهروندان و زمین های کشاورزی آنها وارد شد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

یمن     پایگاه نظامی     عربستان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :