موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/26300 :کد

0

غرب ضرورت همکاری با روسیه در بحران‌ها را به رسمیت شناخته است

  یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴ — ۰۵:۵۰
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -غرب ضرورت همکاری با روسیه در بحران‌ها را به رسمیت شناخته است

یکی از کارشناسان موسسه علم و سیاست برلین با ابراز تردید درباره نزدیکی مواضع غرب و روسیه در بحران سوریه در عین حال گفت که غرب ضرورت همکاری با روسیه در بحران‌ها را به رسمیت شاخته است.

یکی از کارشناسان موسسه علم و سیاست برلین با ابراز تردید درباره نزدیکی مواضع غرب و روسیه در بحران سوریه در عین حال گفت که غرب ضرورت همکاری با روسیه در بحران‌ها را به رسمیت شاخته است.

به گزارش تحلیل ایران، "سابینه فیشر"، رئیس گروه تحقیقات شرق اروپا و اوراسیا در موسسه علم و سیاست برلین SWP در گفتگو با روزنامه سوئیسی "تاگس آنسایگر" در پاسخ به این پرسش که پوتین چگونه از یک رانده شده به شریک غرب تبدیل شد گفت: برای این مسئله توضیح وجود دارد. از یک طرف از شروع حملات هوایی روسیه در سوریه تا کنون پیشرفت هایی در این راستا به وجود می آید. با وجود بحران اوکراین همواره این مسئله آشکار بود که کشورهای غربی در این راستا حاضر و آماده اند و همچنین ضرورت این مسئله را به رسمیت شناخته اند که در بحران های بین المللی  باید همچنان با روسیه همکاری کنند. از طرف دیگر حملات تروریستی پاریس یک بار دیگر دینامیک هایی را در این مسیر ایجاد کرده که پیش از آن وجود نداشته است. دولت فرانسه به شدت تحت فشار قرار دارد.

این کارشناس برجسته موسسه علم و سیاست برلین در ادامه این گفتگو همکاری های نظامی با روسیه در بحران سوریه را ضروری دانسته و درباره همکاری های نظامی بین فرانسه و روسیه که پاریس اخیرا درباره آن سخن گفته است نیز گفت: اینکه این همکاری جدید مشخصا چگونه به نظر می رسد بعد از دیدار رئیس جمهور فرانسه در مسکو هفته آینده مشخص تر می شود. دولت روسیه حالا طبیعتا این فرصت را دارد که خود را از انزوای بین المللی حدودا دو ساله خارج کند.
وی در ادامه تصریح کرد که همزمان تحولات اخیر در سوریه و اطراف آن موضع روسیه دربرابر غرب را تقویت می کند.

فیشر در ادامه این گفتگو اظهار داشت که روسیه در سوریه اهداف مشابه غرب را دنبال می کند. اختلافات مفهومی بزرگی بین سیاست سوریه غرب و روسیه وجود دارد. من تردید دارم که واقعا نزدیکی قابل توجهی در مواضع این دو شکل گیرد.

اینکه روسیه و غرب به هم نزدیک شوند البته به راهکارهای خاصی منجر می شود. اما مذاکره کردن با هم به روابط حسنه و نزدیکی آن ها در این باره منجر نمی شود. من همان طور که گفته شد تفاوت های بزرگی بین مواضع این دو می بینم و تردید دارم که این نزدیکی به اندازه ای بتواند تقویت شود که ما در زمان قابل پیش بینی از یک شراکت بتوانیم سخن بگوییم.

وی در بخش پایانی این گفتگو اظهار داشت که سیاست غرب حالا باید بسیار محتاطانه باشد و نباید هیچ معامله ای بر سر اوکراین وجود داشته باشد.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :