موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/26447 :کد

0

نامه تهدید آمیز ازسوی طالبان حربه جدید افغان ها برای مهاجرت

  یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۱
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -نامه تهدید آمیز ازسوی طالبان حربه جدید افغان ها برای مهاجرت

افغان ها با خرید نامه های جعلی مبنی بر تهدید از سوی طالبان، به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند.

افغان ها با خرید نامه های جعلی مبنی بر تهدید از سوی طالبان، به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «دویچه وله»، اوضاع افغانستان بسیار وخیم است و این روزها افرادی که برای سازمان های دولتی  یا حتی ارگان های غیروابسته به دولت (ان. جی. او) کار می کنند نامه ها و تماس های تهدید آمیزی از سوی طالبان دریافت می کنند.

این افراد معمولا وقتی چنین نامه هایی را ازسوی طالبان دریافت می کنند به کشورهای دیگر  که بیشتر کشورهای اروپایی هستند مهاجرت می کنند.

اما این روزها بیشتر افغان ها به علت مشکلات اقتصادی با خرید نامه های جعلی از این دست به اروپا هجرت می کنند.

 این روزها تعداد افرادی که از این دست نامه های جعلی می خرند اضافه شده است و گفته می شود که برای خرید این نامه ها حداقل هزار دلار پرداخت می کنند.

 لازم به ذکر است که نرخ اشتغال درافغانستان ۲۵ درصد است وطبق آمار دولت، بیش از یک و نیم میلیون نفر در سال جاری از افغانستان مهاجرت کرده اند که نسبت به سال گذشته این رقم چهار برابر شده است.

موضع کشورهای اروپایی به جز آلمان در قبال مهاجرین افغان نرم است اما کشور آلمان مهاجرینی را که به دلایل اقتصادی به این کشور پناه می برند را پذیرش نمی کند.

سخنگوی آژانس مهاجران و پناهندگان افغان در آلمان  نیز در این راستا بیان کرد: دولت آلمان از ماهیت این نامه های جعلی با خبر است و بنابراین برای پذیرش پناهندگی تنها به این نامه ها اکتفا نخوهد کرد و موارد دیگر را نیز در نظر خواهد گرفت.

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :