موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/26516 :کد

0

گفتگوی تلفنی وزراء امور خارجه ترکیه و آمریکا

  یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴ — ۲۳:۰۵
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -گفتگوی تلفنی وزراء امور خارجه ترکیه و آمریکا

وزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود درباره آخرین تحولات مناطق ترکمن نشین در سوریه به گفتگو پرداختند.

وزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود درباره آخرین تحولات مناطق ترکمن نشین در سوریه به گفتگو پرداختند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، وزیر خارجه ترکیه در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود آخرین تحولات در مناطق ترکمن نشین سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 

«فریدون سینیرلی اوغلو »وزیر خارجه ترکیه در تماس تلفنی خود با «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا درباره اوضاع منطقه ترکمن نشین «بایر بوجاک» رایزنی کردند.

 

دولت ترکیه ۲۹ آبان ماه سال جاری با طرح این اتهام که روسیه در حملات خود به سوریه، روستاهای ترکمن نشین را بمباران کرده است اقدام به احضار سفیر روسیه در آنکارا کرد.

 

«داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه در این باره مدعی شده بود: در روزهای اخیر شاهد حملات روسیه به مردم سوریه بوده ایم. ما مخالف حملات به غیر نظامیان در سوریه هستیم؛ زیرا نمی خواهیم موج جدیدی از آوارگان ایجاد شود.

 

لازم به ذکر است ترکیه از حامیان اصلی گروههای تروریستی چون جبهه النصره در سوریه است که از جمله اهداف حملات هوایی روسیه در سوریه به شمار می روند.

                               

وزرای خارجه     آمریکا     ترکیه            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :