موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/26545 :کد

0

اوباما و کری تروریسم را مهار کردند!

  دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴ — ۰۳:۲۴
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -اوباما و کری تروریسم را مهار کردند!

ارزیابی‌ها و ادعاهای متناقض سران کاخ‌سفید درخصوص مهار گروه‌های تروریستی داعش و القاعده، این بار رسانه‌های آمریکایی را به هم حیرت واداشته است.

ارزیابی‌ها و ادعاهای متناقض سران کاخ‌سفید درخصوص مهار گروه‌های تروریستی داعش و القاعده، این بار رسانه‌های آمریکایی را به هم حیرت واداشته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، ادعاهای رییس‌جمهور و وزیر خارجه ایالات متحده درخصوص مهار گرو‌ه‌های تروریستی داعش و القاعده، علی‌رغم جولان این دو گروه در جریان حملات پاریس و گروگانگیری در مالی، برخی رسانه‌های آمریکایی را به حیرت واداشته است.

به نوشته مجله «تاون هال»، درست در دورانی که باراک اوباما و جان کری، از توقف داعش و القاعده، پیش از وقوع حملات پاریس و مالی دم می‌زنند، در کمال تعجب شاهد ادامه کشتار و خونریزی در جریان حملات تروریستی این گروه‌ها هستیم.

این نشریه می‌افزاید، پس از مصاحبه اوباما با شبکه «ای بی سی» آمریکا، 9 ساعت پیش از وقوع حوادث تروریستی 13 نوامبر پاریس، مبنی بر موفقیت کاخ‌سفید در جلوگیری از پیشروی گروه داعش، این بار نیز جان کری ساعاتی قبل از حملۀ القاعده به مالی، از خنثی شدن فعالیت‌های این گروه تروریستی خبر می‌دهد.

کری روز پنج شنبه 19 نوامبر (28 آبان)، در جمع خبرنگارانی که به محل «کمیسیون اطلاعات و ضد اطلاعات مجلس سنا» آمده بودند، گفت: «ما در سال 2001 مبارزه خود علیه القاعده را آغاز کردیم و چند سال بعد، ضمن نابودی اسامه بن‌لادن و رهبری اصلی این گروه، موفق به خنثی کردن فعالیت‌های آنها بعنوان یک نیروی مؤثر شدیم. امیدواریم بتوانیم گروه داعش را البته خیلی زودتر از آن متوقف کنیم.»

در حمله تیراندازی و گروگانگیری روز 20 نوامبر در هتل «رادیسون بلو» شهر باماکو پایتخت مالی، حدود 25 نفر کشته شدند. گروه‌های تروریستی «مرابطون» و القاعده، ساعتی بعد مسئولیت این حمله را برعهده گرفتند.

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :