موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/26571 :کد

0

پساتحریم فرصت مناسبی برای توسعه صادرات است

  دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۳۳
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -پساتحریم فرصت مناسبی برای توسعه صادرات است

پساتحریم فرصت مناسبی برای توسعه صادرات به وجود آورده است.

 
مدیرکل استاندارد البرز گفت: پساتحریم فرصت مناسبی برای توسعه صادرات به وجود آورده است.

به گزارش تحلیل ایران، فتانه شکراللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: بعد از برجام، باید شرایط جدیدی در راستای توسعه صنایع در همه نقاط کشور به خصوص استان‌های صنعتی مانند استان البرز تعریف شود.

وی ادامه داد: باید از فرصت مناسبی که پس از سال‌ها به دست آمده برای توسعه همه جانبه کشور استفاده کرد.

شکراللهی خاطرنشان کرد: از زمان تصویب برجام تاکنون کمتر دیده شده یک واحد تولیدی برای حضور در بازارهای جهانی تلاش کند و تولیدکنندگان هنوز برای توسعه صادرات محصولات خود به طور جدی آستین بالا نزده‌اند.

این مسئول گفت: استاندارد به عنوان متولی کیفیت وظیفه دارد صنعتگران را به تولید با کیفیت برای حضور در بازارهای جهانی تشویق کند.

شکراللهی درادامه با اشاره به ظرفیت‌های مناسب صنعتی در البرز یادآور شد: صنعتگران این استان می‌توانند با برنامه‌ریزی‌های کارشناسی شده میزان تولیدات خود را افزایش داده و نقش مهمی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کنند.

مدیرکل استاندارد استان البرز گفت: استان البرز 13 درصد صنایع کشور را در خود جای داده است و به عنوان یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور مورد توجه است.

این مسئول در پایان گفت: ‌درشرایط پیش آمده و با توجه به برنامه‌ریزی‌های دوران پساتحریم، صنعتگران البرز می‌توانند با ارتقای کیفیت محصولات تولیدی خود برای ورود به بازارهای داخلی و رقابت با محصولات خارجی اقدام کنند.
منبع: ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :