موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/26585 :کد

0

پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آرژانتین مشخص شد

  دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴ — ۰۷:۵۳
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آرژانتین مشخص شد

نتایج نهایی آرای مردم در آرژانتین نشان می‌دهد مائوریسیو ماکری، از حزب مخالف دولت، برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده است.

 

 

نتایج نهایی آرای مردم در آرژانتین نشان می‌دهد مائوریسیو ماکری، از حزب مخالف دولت، برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده است.

به گزارش تحلیل ایران، چندین شبکه تلویزیونی آرژانتین پس از پایان رای‌گیری، خبر انتخاب ماکری ۵۹ ساله را به عنوان رئیس جمهوری آینده این کشور تایید کردند.ماکری که شهردار بوینس آیرس بود با دانیل سیولی، فرماندار استان بوینس آیرس و نامزد حزب حاکم رقابت می‌کرد.

هیچ کدام از این دو نامزد نتوانسته بودند در دور اول، رای قاطع مردم را به دست بیاورند و ناچار انتخابات به دور دوم کشیده شد. رأی‌دهندگان آرژانتینی روز یک‌شنبه و در دومین دور انتخابات ریاست جمهوری به پای صندوق‌های رأی رفتند.

این برای اولین بار است که انتخابات ریاست‌جمهوری در تاریخ آرژانتین به مرحله دوم کشیده شد.

سیولی در دور اول با ۳۶.۷ درصد آرا از ماکری که ۳۴.۵ درصد آرا را به دست آورده بود اندکی پیشتر بود اما پس از دور اول انتخابات از میزان آرای او کاسته شد.انتظار می‌رفت سیولی که از متحدان کریستینا فرناندز،‌ رئیس جمهوری کنونی است با اکثریت قابل ملاحظه‌ای در انتخابات ماه اکتبر پیروز شود اما چنین نشد.

ماکری،‌ پسر ثروتمندترین سرمایه‌دار آرژانیتن است و پیش از ورود به سیاست سال‌ها در عالم تجارت فعال بوده است. او رهبر ائتلاف موسوم به "کامبیه‌موس" است که فراخوان به تغییر معنی می‌دهد.
منبع: ایسنا

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :