موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد و انرژی

a/26594 :کد

0

ژاپنی هاتجارب خودرادر زمینه زلزله به ایرانیان ارائه می دهند

  دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴ — ۰۸:۳۸
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -ژاپنی هاتجارب خودرادر زمینه زلزله به ایرانیان ارائه می دهند

قائم مقام وزیر نیرو گفت: براساس همکاریهای متقابل ایران و ژاپن، تجارب ارزنده این کشور در زمینه زلزله، مقاوم سازی و خشکسالی در اختیار ایرانیان قرار می گیرد.

قائم مقام وزیر نیرو گفت: براساس همکاریهای متقابل ایران و ژاپن، تجارب ارزنده این کشور در زمینه زلزله، مقاوم سازی و خشکسالی در اختیار ایرانیان قرار می گیرد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، ستار محمودی در اختتامیه گردهمایی پروژه ملی ظرفیت سازی مدیران بهره برداری شرکت های آب و فاضلاب با بهره گیری از فناوری های کشور ژاپن، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ایران و ژاپن سالیان درازی است که همکاری های مشترک خوبی دارند و این ارتباط هیچ گاه قطع نشده است.


وی گفت: وزارت نیرو، در زمینه های مدیریت منابع آب، مدیریت سیل و رودخانه و حتی خشکسالی با وجود برخورداری ژاپن از بارش های فراوان، آب شهری، تصفیه فاضلاب ها و شیوه های مقاوم سازی شبکه ها برای شرایط زلزله، همکاری های مشترکی با ایران دارد.
محمودی افزود: طی سال های گذشته تیم هایی از متخصصان ایرانی به ژاپن سفر کرده و از آموزش های مختلف برخوردار شده اند، همچنین در طرح های نمونه ای نظیر مقاوم سازی شهر تهران در زمان زلزله و آبرسانی اضطراری پس از آن، حدود چهار سال است که مطالعه مشترک با ژاپنی ها در دست اجرا قرار دارد.


وی تصریح کرد: کارهای جدیدی که با مشارکت ژاپنی ها در دست اجرا است، با نگاه ویژه به مقاوم سازی انجام می شود که از جمله آنها اتصالات، جنس لوله ها و عمق و شیوه کارگذاری شیرآلات آبرسان است که از حدود پنج سال گذشته بر پایه نتایج تحقیقات شکل اجرایی به خود گرفته است.
قائم مقام وزیر نیرو خاطرنشان کرد: برپایه شبکه ها و تاسیسات آبی قدیمی و فرسوده نیز بر مبنای نتایج مطالعات، اصلاحاتی در دست انجام است که البته به سرمایه گذاری انبوه نیاز داشته و به تدریج انجام می شود.


وی گفت : ژاپنی ها در زمینه های آموزشی با ایران مشارکت و همراهی دارند و تاکنون بسیاری از نیروهای بهره بردار آب و فاضلاب دوره های کوتاه آموزشی 10 روزه تا دو هفته ای در این کشور پشت سر گذاشته اند.


این مقام مسئول اضافه کرد: در حوزه سیل، مدلسازی سیل، کاهش خسارت های سیلاب ها و سامانه های هشدار سیل نیز از تجربه های ژاپن استفاده می شود.
وی افزود: قابلیت ها و توانمندی های آموزشی، توانایی انجام امور مهندسی و طراحی و حضور پیمانکاران و مشاوران ایرانی در منطقه، از نکات مهمی است که ایرانی ها می توانند به عنوان نیروهای ورزیده منطقه ای، با کاهش هزینه های حضور ژاپنی ها در کشورهای منطقه، به افزایش تجربیات مشترک دو کشور پرداخته و به صورت سرمایه گذاری مشترک در دیگر کشورها به ارائه خدمات بپردازند.


پیش از این اعلام شد ، بیش از 20 حادثه طبیعی در ایران رخ می دهد و این حوادث سالانه سه هزار نفر قربانی می گیرد و بیش از هزار میلیارد تومان خسارت مالی به کشور تحمیل می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :