موضوعات ‌مرتبط: فناوری ارتباطات

a/26709 :کد

0

وعده وزیر برای برقراری ارتباطات بدون مشکل در اربعین حسینی

  دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴ — ۱۸:۲۸
تعداد بازدید : ۳۵۹   
 تحلیل ایران -وعده وزیر برای برقراری ارتباطات بدون مشکل در اربعین حسینی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات انجام شده برای برقراری ارتباطات زائران ایرانی اباعبدالله الحسین(ع) گفت: امید می رود مشکلی برای زائران ایرانی در برقراری ارتباطات به وجود نیاید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات انجام شده برای برقراری ارتباطات زائران ایرانی اباعبدالله الحسین(ع) گفت: امید می رود مشکلی برای زائران ایرانی در برقراری ارتباطات به وجود نیاید.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی کلوب، در مورد تمهیدات اندیشیده شده برای برقراری ارتباطات زائران ایرانی کربلا در ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: در سالهای اخیر و در ایام اربعین حسینی، کربلای معلی میزبان جمعیت میلیونی زائران اباعبدالله الحسین (ع) است كه در سال گذشته این جمعیت به ۲۰ میلیون زائر از داخل و خارج عراق رسید.

وی با بیان اینکه ازدحام ایرانیان مشتاق در كربلای معلی بر ترافیک ارتباطی بین ایران و عراق می افزاید ادامه داد: به گونه ای كه در شرایط عادی میزان ترافیک ۱۵۰ هزار دقیقه است، ولی در سال گذشته و در ایام اربعین این ترافیک به ۲.۵ میلیون دقیقه رسید.

واعظی با اشاره به اینکه افزایش میزان ارتباطات زائران ایرانی با ایران بسیار زیاد است، خاطرنشان کرد: به طوری که به فاصله یک روز ۶۰۰ هزار دقیقه به میزان عادی ارتباطات روزانه اضافه می شود كه نیازمند شبکه ارتباطی گسترده ای است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این تجربه سبب شد تا برای امسال به فكر افزایش ظرفیت در ایام خاص و به خصوص در ایام اربعین حسینی باشیم.

وی با اشاره به سفری که در روزهای گذشته برای پیگیری و رایزنی های متعدد با مقامات کشور عراق به این كشور داشت افزود: براساس رایزنی های صورت گرفته حدود ۱۸۰۰ کانال به کانال های ارتباطی بین دو کشور اضافه شد تا زائران مشکلی در امر ارتباطات نداشته باشند.

واعظی تاکید کرد: در مجموع ما تمام ظرفیت ها را به اندازه كافی افزایش داده ایم و اگر اپراتور عراقی بتواند مسئولیت های خود را به خوبی انجام دهد هیچ مشکل ارتباطی برای زائران ایرانی به وجود نخواهد آمد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :