موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/26724 :کد

0

تلاش برای تولیدداروی دیابت ایرانی هم‌تراز کیفیت داروی آمریکا

  دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴ — ۱۹:۳۰
تعداد بازدید : ۳۴۳   
 تحلیل ایران -تلاش برای تولیدداروی دیابت ایرانی هم‌تراز کیفیت داروی آمریکا

قائم مقام بزرگترین شرکت داروسازی داروهای بیماریان دیابت جهان از تولید داروی ایرانی هم‌تراز با کیفیت داروهای آمریکایی خبر داد.

قائم مقام بزرگترین شرکت داروسازی داروهای بیماریان دیابت جهان از تولید داروی ایرانی هم‌تراز با کیفیت داروهای آمریکایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، مازیار دوستدار قائم مقام و مدیر بزرگترین شرکت داروسازی داروهای بیماران دیابتی جهان در حاشیه همایش بین‌المللی دیابت اظهار داشت: شرکت نووونوردیسک دانمارک در صدد است به عنوان بزرگترین شرکت داروسازی داروهای بیماران دیابتی کارخانه تولید داروی این بیماری را در ایران بسازد.

وی ادامه داد: برای کارخانه داروسازی نووونوردیسک دانمارک بسیار اهمیت دارد در راستای ساخت کارخانه دارویی در ایران در زمینه مدیریت بیماری دیابت ایرانیان نیز تلاش کند زیرا هیچ کسی نمی‌تواند به تنهایی دیابت را در دنیا مدیریت کند. بنابراین باید بخش‌های دولتی و خصوصی با همکاری همدیگر این کار را انجام دهند که خوشبختانه در ایران شاهد این مسئله هستیم.

دوستدار در ادامه با تأکید بر نجات جان بیماران مبتلا به دیابت، گفت: بیماری دیابت بار مالی زیادی را برای ایران به بار می‌آورد بنابراین بزرگترین کارخانه داروسازی داروهای بیماری دیابت جهان در تلاش است مسئله پیشگیری و آموزش را نیز برای این بیماری در ایران انجام دهد.

وی تصریح کرد: ما در تلاشیم کیفیت تولید داروهای دیابت در ایران همتراز تولیدات دارویی‌مان در دانمارک و آمریکا باشد. براین اساس تکنولوژی این کار را وارد ایران می‌کنیم و حدود 160 نفر متخصص ایرانی را نیز آموزش می‌دهیم.

قائم مقام بزرگترین شرکت داروسازی داروهای دیابت جهان عنوان کرد: شرکت نووونوردیسک دانمارک از سال 98 میلادی در ایران حضور داشته است و از سال 2005 نیز دفتر مستقیم ما در ایران فعالیت داشته است. بنابراین هم اکنون نیز تیم تخصصی ایرانی با متخصصان دانمارکی برای جانمایی ساخت کارخانه بزرگ تولید داروهای دیابتی در ایران در تلاش است تا بهترین محل را برای ساخت این کارخانه فراهم کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :