موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/26822 :کد

0

دو دستاورد موشکی "حشد الشعبی"

  ﺳﻪشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۴ — ۰۸:۰۰
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -دو دستاورد موشکی "حشد الشعبی"

این موشک ‌ها نقش مهمی در عملیات موفق ارتش و نیروهای مردمی عراق در استان "صلاح‌الدین" و "الانبار " داشت.

این موشک ‌ها نقش مهمی در عملیات موفق ارتش و نیروهای مردمی عراق در استان "صلاح‌الدین" و "الانبار " داشت.
 
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛  تروریست‌های تکفیری داعش در عراق با ارتش و نیروهای مردمی این کشور (با عنوان "حشدالشعبی") می‌جنگند و تروریست‌های تکفیری در مقابله با نیروهای مردمی یا "حشدالشعبی" شکست‌هایی را متحمل شدند. ایمان و اراده نیروهای مردمی در کنار استفاده از خلاقیت دفاعی؛ این نیروها را در زمره کارآزموده ترین پیاده‌نظام‌ها در جنگ ناهمگون برای مقابله با داعش قرار داده است.


با توجه به وجود "نفت" به عنوان کالای اقتصادی راهبردی منطقه غرب آسیا که تقریبا همه کشورها اعم از "عربستان"، "قطر"، "بحرین"، "امارات"، "کویت" و ... از آن بهره‌مند هستند آمریکا تلاش می‌کند تا با ایجاد طرح‌های خود از این کالای راهبردی در منطقه غرب آسیا استفاده کند و این خود، پدید آورنده جنگ نیابتی می‌شود و جنگ امروز عراق ثمره برخی تاکتیک‌های آمریکاست. 


تروریست‌های داعش در اواخر بهار سال 1393 با حمله به عراق بخش‌های زیادی از مناطق غربی و شمال غرب این کشور را تصرف کردند اما بعد از گذشت سه ماه نیروهای ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی علاوه بر توقف پیشروی تروریست ها، پیروزی هایی را نیز در میدان نبرد رقم زدند. 

با گذشت 15 ماه از درگیری ها در عراق، علاوه بر این که پیشروی‌های  گروه تروریستی داعش متوقف شده، نیروهای  عراقی  موفق شدند بسیاری از مناطق را  بازپس بگیرند و  حالا جز استان‌های  "نینوا " و  "الانبار" و بخش کوچکی از  استان  "صلاح الدین"  که از مراکز اصلی تروریست ها  به شمار  می‌آید، دولت عراق  ابتکار عمل در سایر استان را به دست گرفته است.**2 دستاورد موشکی "حشدالشعبی"

نیروهای "حشدالشعبی" دستاوردهای مهمی را در حوزه دفاعی داشتند که البته دو مورد از آنها موشک‌های (راکت‌های) "بتار" و موشک "سنگین سلام 1" است که از این موشک‌ها در مقابله با تروریست‌های تکفیری در دو استان "صلاح‌الدین" و "الانبار" استفاده شده است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :