موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دین و اندیشه

a/26846 :کد

0

امنیت نباشد دین مردم حفظ نمی‌شود

  ﺳﻪشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۴ — ۰۹:۵۴
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -امنیت نباشد دین مردم حفظ نمی‌شود

یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه حفظ امنیت مردم بر عهده پلیس است و انبیاء به تأمین امنیت مردم و حفظ آن توجه داشتند، گفت: در صورتی که این امر انجام نشود، دین حفظ نمی‌شود.

 یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه حفظ امنیت مردم بر عهده پلیس است و انبیاء به تأمین امنیت مردم و حفظ آن توجه داشتند، گفت: در صورتی که این امر انجام نشود، دین حفظ نمی‌شود.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری پلیس، آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی در دیدار سردار مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم با وی، با بیان اینکه مسئله امر به معروف باید احیا شود، اظهار داشت: همه باید به نحو احسن نسبت به برنامه‌های دینی، قرآنی و اسلامی اهتمام داشته باشند.

 

وی در ادامه بر توجه ویژه اصناف در این زمینه تأکید کرد و گفت: همه باید مراقب باشند، مسئله حجاب که به اخلاقیات ما مربوط است مواظبت شود تا نواقص از بین برود و نباشد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کار پلیس بسیار مهم و مقدس است، گفت: قدر شغلتان را بدانید ثواب آن نزد خداوند خیلی زیاد است، حفظ امنیت مردم که بر عهده پلیس است کاری است که انبیاء به آن توجه دارند و اگر نباشد دین حفظ نمی‌شود.

باید از ورود افراد بدحجاب به قم ممانعت شود


وی سپس با تأکید بر اینکه پلیس در مسئله امر به معروف و نهی از منکر اگر لازم شد از قوه قهریه استفاده کند، گفت: باید از ورود افراد بدحجاب به قم ممانعت شود.

وی خطاب به فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: من در گزارش جنابعالی از شنیدن اینکه پلیس نسبت به مسئله حجاب و عفاف نسبت به وظایف خود واقف است، بسیار خوشحال شدم.

عده‌ای با مسائل اخلاقی، درصددند ناامنی در جامعه ایجاد شود


سردار مجتبایی، فرمانده انتظامی استان قم نیز در ابتدای این دیدار ضمن قدردانی از حمایت‌های آیت الله صافی گلپایگانی از مجموعه نیروی انتظامی و پلیس قم، رسیدن به کمال و فطرت اصلی را جزو خواسته انسان‌ها برشمرد و تصریح کرد: عده‌ای با توجه به دریافت پیام قرآن کریم، پیامبران عظیم الشأن و در ادامه ائمه و فقهای دین راه را پیدا می‌کنند و به کمال واقعی نزدیک می‌شوند هر چند رسیدن به کمال مطلق سخت است و این راه سنگین و طولانی است.

 

فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد: برخی متأسفانه بدون توجه به دستورات دین، قرآن و ائمه راه را گم کرده و مسیر انحرافی را طی می‌کنند.

 

مجتبایی افزود: راه یافتگان واقعی کسانی هستند که به کمال می‌رسند و در جامعه دنبال عزت هستند ولی کسانی که راه را اشتباه انتخاب می‌کنند و توجهی به دستورات دین ندارند طبیعی است که منحرف می‌شوند.

 

وی با تأکید بر اینکه در جامعه کسانی که منحرف می‌شوند باید برگردند و در مسیر واقعی قرار بگیرند، افزود: این‌ها هیچ قانونی را برنمی‌تابند و حتماً باید یک مجموعه‌ای مثل پلیس وجود داشته باشد که آن‌ها را در مسیر صحیح قرار دهد.

 

فرمانده انتظامی استان قم گفت: عده‌ای هدایتشان با موعظه و با دریافت علم است و برخی‌ها که دیگر قوانین را برنمی‌تابند باید با قاطعیت و درایت با آنها برخورد شود.

وی افزود: این افراد شرور هستند و به نحوی به امنیت جامعه صدمه می‌زنند و با دست درازی به اموال مردم ناامنی ایجاد می‌کنند.

 

سردار مجتبایی با بیان اینکه عده‌ای نیز با مسائل اخلاقی، درصددند تا ناامنی در درون جامعه ایجاد شود، گفت: امنیت اخلاقی یکی از ارزش‌هایی است که دین اسلام آن را به بشریت ارزانی کرده است.

 

وی ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر عده‌ای هستند که می‌خواهند ما را به شرایط ضد اخلاقی قبل از انقلاب که بسیاری از مردم متدین از آن ناراحت بودند برگردانند.

فرمانده انتظامی استان افزود: پس از انقلاب شرایطی به وجود آمده که مردم از امنیت اخلاقی برخوردار شوند و بحمدالله مراجع و علما بیدار هستند و خدمت گذاران در مجموعه نیروی انتظامی نیز بیدارند و اجازه نخواهند داد که عده‌ای بخواهند ناامنی اخلاقی ایجاد کنند و ارزش‌های دینی را از بین ببرند.

 

مجتبایی گفت: پرچم‌دار این مأموریت مهم امروز مقام معظم رهبری و سربازان معظم له مانند پلیس هستند که با قاطعیت و درایت هرچه بیشتر برای دفاع از ارزش‌های دینی بخصوص حجاب و عفاف آمادگی دارند.

/ مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :