موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/26908 :کد

0

سقوط هواپیمای جنگی در نزدیکی مرز ترکیه

  ﺳﻪشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۰۹
تعداد بازدید : ۶۳۴   
 تحلیل ایران -سقوط هواپیمای جنگی در نزدیکی مرز ترکیه

تلویزیون ترکیه از سقوط یک جنگنده در نزدیکی مرز این کشور با سوریه خبر داده است.

تلویزیون ترکیه از سقوط یک جنگنده در نزدیکی مرز این کشور با سوریه خبر داده است.

به گزارش تحلیل ایران، شبکه تلویزیونی «هابرترک» ترکیه امروز (سه‌شنبه، سوم آذر) ویدئویی از صحنه سوختن این جت در نزدیکی مرز ترکیه با منطقه لاذقیه در سوریه پخش کرد. برخی رسانه‌های عربی مدعی شده‌اند این جنگنده متعلق به ارتش روسیه بوده است.اما منابع ترک می گویند هنوز مشخص نیست این هواپیما متعلق به کدام کشور است.

برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند هواپیمای ساقط شده یک فروند سوخو-24 بوده است.گفته می‌شود سرنشینان این جنگنده قبل از سقوط با چتر نجات از آن خارج شده‌اند.بر پایه گزارشها، نیروهای ارتش ترکیه این خلبان را دستگیر کرده‌اند.

تصویر یکی از سرنشینان هواپیمای ساقط شده که با چتر نجات به بیرون پریده است. رسانه های ترک گزارش داده اند که صدای تیراندازی و انفجار در محل فرود خلبانها شنیده شده است .خبرگزاری سی‌ان‌ان در گزارشی اعلام کرد جنگنده‌های ترکیه این جنگنده را به دلیل نقض حریم هوایی این کشور ساقط کرده‌اند.

در عین حال، احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه به وزارت خارجه این کشور دستور داده است در مورد تحولات اخیر با ناتو، سازمان ملل و کشورهای مرتبط رایزنی کند.

 ارتش ترکیه چندی پیش یک پهپاد ناشناس را در نزدیکی مرز سوریه سرنگون کرده و مدعی شده بود این هواپیما متعلق به روسیه است؛ با این وجود، روسیه اعلام کرد همه پهپادهای ارتش این کشور سالم به قرارگاه خود بازگشته‌اند.
منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :