موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/26996 :کد

0

برنامه وزارت بهداشت برای حمایت مالی از زوج‌های نابارور

  ﺳﻪشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۴ — ۲۱:۱۷
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -برنامه وزارت بهداشت برای حمایت مالی از زوج‌های نابارور

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برنامه جدید این وزارتخانه برای درمان ناباروری در کشور بر اساس سیاست‌های جمعیتی خبر داد و گفت: قول می دهیم از زوج‌های نابارور حمایت خوبی داشته باشیم.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برنامه جدید این وزارتخانه برای درمان ناباروری در کشور بر اساس سیاست‌های جمعیتی خبر داد و گفت: قول می دهیم از زوج‌های نابارور حمایت خوبی داشته باشیم.

دکتر محمد آقاجانی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: درباره درمان ناباروری، وزارت بهداشت برنامه ای را تدارک دیده است که به زودی اعلام خواهد شد.

وی گفت: در راستای سیاست‌های جدید جمعیتی برای حمایت از زوج‌های نابارور در کشور برنامه داریم که در دو بخش شامل‌ زیرساخت‌های مناسب در همه استان‌های کشور برای دسترسی مناسب به مراکز تشخیصی و درمانی زوج‌های نابارور و حمایت مالی از هزینه های درمان ناباروری برای این زوج‌ها از طریق عقد قرارداد با مراکز درمان ناباروری در کشور انجام خواهد شد.

آقاجانی افزود: جزئیات برنامه ها، میزان اعتبار اختصاص یافته و میزان حمایتی که قرار است از هر زوج نابارور صورت گیرد طی روزهای آینده اعلام می شود.

معاون درمان وزیر بهداشت درباره اینکه آیا زوج‌های نابارور می توانند از این پس امیدوار به درمان باشند گفت: درمان ناباروری پرهزینه است و مسلما دولت نمی تواند همه هزینه ها را اعلام کند اما قول می دهیم از زوج‌های نابارور حمایت خوبی داشته باشیم.

آقاجانی افزود: هم دسترسی مالی به خدمات یعنی حفاظت مالی اهمیت دارد و هم دسترسی فیزیکی، یعنی اینکه در همه استان‌ها امکان درمان ناباروری فراهم شود تا نیازی به سفر این افراد به مرکز کشور و شهرهای بزرگ نباشد.

وی درباره آمار زوج‌های نابارور در کشور گفت: آمارهای متفاوتی وجود دارد ولی تا 2 میلیون زوج نابارور هم گفته شده است.

آقاجانی تاکید کرد: برآورد دقیقی از میزان هزینه درمان ناباروری در کشور در حال حاضر وجود ندارد ولی امیدواریم با سامانه ای که راه‌اندازی می کنیم طی ماه‌های آینده نیز آمار قابل اعتمادی از زوج‌های نابارور داشته باشیم و تخمین بهتری از هزینه های ناباروری بدست آوریم.

انتقاد معاون وزیر بهداشت از بدقولی بیمه‌ها

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتقاد از بدقولی بیمه‌ها گفت: بیمه‌ها بر اساس قولی که به معاون اول رئیس جمهور داده اند باید هزار میلیارد تومان به حساب نظام سلامت پرداخت می کردند اما هنوز واریز نکرده اند.

دکتر آقاجانی افزود: امروز که سوم آذر است، هنوز دریافت جدیدی اتفاق نیفتاده است و همچنان بیمارستان‌ها چشم انتظار وعده بیمه‌ها هستند.

وی گفت: بر اساس قولی که در جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور داده شد قرار شد 700 میلیارد تومان سازمان تأمین اجتماعی و 300 میلیارد تومان سازمان بیمه سلامت یعنی مجموعاً هزار میلیارد تومان از کل بدهی را پرداخت کنند.

آقاجانی افزود: کل بدهی بیمه ها به نظام سلامت جمعاً 4 هزار و 400 میلیارد تومان سند قطعی بود ولی الان نزدیک به 6 هزار میلیارد تومان شده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: یعنی خدمات به قوت خود ارائه می شوند و عدم پرداخت مطالبات دائما بدهی بیمه ها را سنگین و سنگین تر می‌کند، ولی امیدواریم بر اساس قولی که داده اند به قولشان عمل کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :