موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی پزشکی

a/27121 :کد

0

تاسیس پارک علم وفناوری مشترک ایران و عراق

  چهارشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۷
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -تاسیس پارک علم وفناوری مشترک ایران و عراق

مدیرکل امور فناوری وزارت علوم گفت: در دیدار با وزارت آموزش عالی عراق برای تاسیس پارک های علم و فناوری مشترک میان دو کشور در استان های مرزی توافق صورت گرفت.

 

 
مدیرکل امور فناوری وزارت علوم گفت: در دیدار با وزارت آموزش عالی عراق برای تاسیس پارک های علم و فناوری مشترک میان دو کشور در استان های مرزی توافق صورت گرفت.

به گزارش تحلیل ایران، خسرو پیری گفت: دو کشور عراق و ایران درخصوص تاسیس پارک های مشترک علم و فناوری در استان های همجوار و تبادل فناوری و محصولات دانش بنیان به توافق رسیدند.

وی با اشاره به انعقاد یک تفاهم نامه مشترک میان دانشگاه علوم دریایی خرمشهر و دانشگاه بصره در زمینه بهره وری از دریا و آب های مشترک افزود: در دانشگاه های مستقر در غرب و جنوب غربی ایران و استان های شرقی عراق علاوه بر انجام تحقیقات مشترک در زمینه های فناوری می توان با راه اندازی پارک های علم و فناوری مشترک همکاری های فناورانه را ارتقا داد.

پروفسور قسان حمیدعبدالمجید نیز گفت: دو کشور ایران و عراق می توانند در زمینه های مختلف علم و فناوری با یکدیگر همکاری کنند، گرچه در زمینه هایی همانند تبادل دانشجو و استاد همکاریی وجود دارد اما کافی نیست.

 وی بیان داشت: در زمینه های مختلف تحقیقاتی به ویژه در موضوعاتی که اشتراکات زیادی وجود دارد مانند نفت و انرژی، کشاورزی و به خصوص خرما و نیشکر می توان تعاملات بیشتری انجام داد و این ظرفیت وجود دارد که کارهای پژوهشی مشترکی به ویژه در سطح دانشگاه ها صورت گیرد.
منبع: مهر

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :