موضوعات ‌مرتبط: فناوری فناوری های نوین

a/27137 :کد

0

زندگی در خانه های مدفون در زیر خاک

  چهارشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -زندگی در خانه های مدفون در زیر خاک

محققان نسل متفاوتی از خانه های دوست دار محیط زیست ارایه کرده اند که پس از ساخته شدن می توان آنها را دفن کرده و به زندگی در آنها پرداخت.

محققان نسل متفاوتی از خانه های دوست دار محیط زیست ارایه کرده اند که پس از ساخته شدن می توان آنها را دفن کرده و به زندگی در آنها پرداخت.

به گزارش تحلیل ایران ، زندگی در خانه هایی با سقفهای گنبدی که تقریبا در زیر زمین واقع شده اند در برخی فیلمهای علمی و تخیلی به تصویر کشیده شده اند و حالا محققان دست به کار شده تا شرایط زندگی در آنها در دنیای واقعی را فراهم آورند.

 

این پروژه با نام «خانه های سبز سحرآمیز» ارایه شده که یکی ازویژگیهای اصلی آنها برخورداری از قابلیت منطبق شدن با سلیقه مشتری است. در نهایت پس از آنکه خانه ساخته شد در زیر پوششی از انواع گیاهان پوشیده می شود.

 

هر یک از این خانه ها متشکل از آرکهای ساخته شده از پلیمر فیبر فشرده است. این ابتکارعمل موجب شده تا نه تنها آسیبی به محیط زیست وارد نشود بلکه فرآیند ساخت و ساز نیز سریعتر صورت گیرد.

 

تحقیقات نشان می دهد زندگی در این خانه ها در روزهای سرد یا گرم سال به گونه ای خواهد بود که افراد ساکن در آن احساس گرما یا سرمای شدید نکنند.

 

زمانی که پوشش گیاهی به همراه خاک بر روی این خانه ها اعمال فشار می کنند، بر استحکام ساختارهای پلیمری تشکیل دهنده آنها افزوده می شود، حال آنکه در ظاهر اینگونه به نظر می رسد که فشار آسیب رسانی به ساختار در حال وارد شدن است اما واقعیت چیز دیگری است.

 

مدل جدید این نوع خانه ها به مساحت ۳۷.۵ مترمربع به تازگی ساخته شده و برخی عنوان «غار انسانی» را برای آن برگزیده اند.

 

ساخت خانه ای از این دست با چنین متراژی به سه روز وقت و استفاده از سه نیروی انسانی نیاز دارد.

 /منبع :مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :