موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/27155 :کد

0

همه امیدهای کشور به جریان پساتحریم است

  چهارشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۸
تعداد بازدید : ۴۴۴   
 تحلیل ایران -همه امیدهای کشور به جریان پساتحریم است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و گردشگری ایران گفت: در شرایطی که کشور از کمبود بودجه، کاهش قیمت نفت، بدهی‌ها و پروژه‌های نیمه تمام و... بسیار رنج می‌برد و ۸۵ درصد بودجه صرف هزینه های جاری...

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و گردشگری ایران گفت: در شرایطی که کشور از کمبود بودجه، کاهش قیمت نفت، بدهی‌ها و پروژه‌های نیمه تمام و... بسیار رنج می‌برد و 85 درصد بودجه صرف هزینه های جاری می ‌ود، برای رهایی از شرایط مذکور، همه امیدها به جریان پساتحریم است.

 

به گزارش تحلیل ایران، "محسن جلال‌پور" در نشست با کارکنان اتاق کرمان، به وضعیت کنونی اقتصاد کشور و امید به بهبود شرایط در دوران پسا تحریم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بنگاه‌ها و مجموعه های خصوصی وضعیت نامناسبی دارند و با وجود مسایل و مشکلات متعدد، دوران سختی را می گذرانند.

 

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و گردشگری کرمان با بیان اینکه بخش خصوصی در 10 سال گذشته به دلیل رکود خارجی ناشی از تحریم‌ها و رکود داخلی ناشی از برخی سوءتدبیرها و انبوه مسایل و مشکلات دیگر، شرایط مناسبی نداشته است، ادامه داد: کشور ظرفیت توسعه دولت با درآمد حاصل از فروش نفت را ندارد، به همین دلیل وضعیت بنگاه‌هایی که به نوعی وابسته به بودجه عمرانی دولت بودند، مناسب نیست.

 

وی با بیان اینکه تغییر این شرایط، در دوران پساتحریم و با سرمایه گذاری خارجی محقق می‌شود، اذعان کرد: اتاق ایران نیز در همین راستا، طی چند ماه اخیر ملاقات‌های متعددی با هیات‌های اقتصادی خارجی را در دستور کار قرار داد تا بهترین بهره برداری را در دوران پساتحریم داشته باشیم.

 

جلال پور تصریح کرد: ارتباط بهتر، بیشتر و مستمر شرکت‌های خصوصی کشور با شرکت های خارجی، می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

 

رییس اتاق ایران با اشاره به اینکه بنگاههای اقتصادی با تعدیل نیرو، تعطیلی و عدم وجود بازار روبرو هستند، ادامه داد: بسته خروج از رکود دولت در واقع یک تسکین دهنده برای گذر از این دوران است.

 

جلال پور، به اهمیت تلاش و خدمت رسانی به ویژه در بخش اقتصادی اشاره و خاطرنشان کرد: امیدواریم فعالیت‌های اتاق با بهره‌گیری از علم، تجربه و توان کارشناسی هر روز بهتر از روز قبل باشد زیرا این مجموعه جایی نیست که در آن کندی و لختی وجود داشته باشد و استفاده از ظرفیت ها، مهارت ها و به روز بودن، باید اصل مهم برنامه‌ها و فعالیت ها باشد.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :