موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/27170 :کد

0

طلاب برابر دشمنان اسلام ایستادگی کنند

  چهارشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۵:۳۳
تعداد بازدید : ۲۶۵   
 تحلیل ایران -طلاب برابر دشمنان اسلام ایستادگی کنند

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: دشمنان اسلام برابر اسلام صف آرایی کرده‌اند و طلاب باید با دارا بودن روحیه ظلم ستیزی و شناخت زمان در برابر آن‌ها ایستادگی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر چهارشنبه در دیدار جمعی از طلاب خواهر حوزه‌های علمیه استان همدان با بیان اینکه ما در زمان خاصی زندگی می‌کنیم، اظهار داشت: دشمنان اسلام، آمریکا، داعش، بوکو حرام در برابر اسلام صف آرایی کرده‌اند و طلاب باید با دارا بودن روحیه ظلم ستیزی و شناخت زمان در برابر آن‌ها ایستادگی کنند.

وی بیان داشت: امروز نیاز است طلاب با وضع کنونی جامعه آشنا باشند و با شناخت زمان در برابر دشمنان اسلام ایستادگی کنند.

 

استاد سطوح عالی حوزه با اشاره به بالندگی زنان در عصر حاضر ابراز کرد: بانوان ایران در طول تاریخ همواره مورد سرکوب قرار گرفته‌اند و بعد از انقلاب اسلامی زنان توانستند در عرصه‌های مختلف قدم گذاشته و در دانشگاه و حوزه تحصیل کنند.

 

وی عنوان کرد: طلبگی و درس خواندن دارای شرایطی است که باید آنها را رعایت کنیم تا توفیق و برکت داشته باشیم.

 

طلبگی و تحصیل علوم اسلامی بهترین شغل است

آیت الله نوری همدانی بیان داشت: طلبگی و تحصیل علوم اسلامی بهترین شغل در میان شغل‌های دنیا است و خداوند به کسانی که علم و ایمان را با علوم اسلامی همراه دارند درجاتی را مقرر داشته است.

 

وی با اشاره به اصول طلبگی افزود: اخلاص اولین شرطی است که طلاب باید داشته باشند و اگر فردی اخلاص نداشته باشد به توفیق و برکت دست نمی‌یابد.

این مفسر قران کریم تصریح کرد: همت بلند داشتن اصل دیگری است که اگر طلبه‌ای نداشته باشد به درجه فقاهت نمی‌تواند برسد.

وی ابراز داشت: جدیت و کوشش در راه طلبگی بسیار نیاز است. افراد تنبل به مراتب بالا نمی‌توانند برسنند و اگر کسی در راه تحصیل علوم دینی قدم گذاشته بداند که این راه عالمان بزرگ است و با تنبلی نمی‌توان آن را پیمود.

آیت الله نوری همدانی عنوان کرد: دارا بودن اراده و نظم از اصول دیگری است که باید طلاب رعایت کنند تا به توفیق و برکت برسند.

طلاب باید به ادبیات عرب و فارسی مسلط باشند

وی تصریح کرد: طلاب باید به ادبیات عرب، صرف و نحو و ادبیات فارسی مسلط باشند و دارای قلم و بیان باشند تا با مردم ارتباط برقرار کنند همچنین در این میان خطاطی و خوشنویسی نیز مهم است.

این مرجع تقلید شیعیان افزود: بدون ادبیات غنی نمی‌توان دارای قلم و بیان بود و مطالب را به مردم انتقال داد. ادبیات بسیار مهم است و بدون آن نمی‌توان محققی عالم شد.

وی ابراز کرد: در استان قم حدود ۲۰ هزار طلبه خواهر وجود دارد و ما توقع فقاهت از آنها داریم.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: امروز لازم است هر کدام از طلاب به مرتبه کمی از درس خواندن اکتفا نکنند و در پی فقاهت باشند تا چراغی در اجتماع برای پاسخگویی به نیازهای مردم باشند.

وی اظهار کرد: درس طلبگی با درس دانشگاه متفاوت است زیرا طلاب به تحصیل علوم الهی و ائمه اطهار مشغول‌ هستند و با معنویات ارتباط دارند از این رو لازم است طلاب تهجد و شب زنده داری داشته باشند و در معنویت ضعیف نباشند.

استاد سطوح عالی حوزه ادامه داد: همه طلاب باید نماز شب بخوانند و سحرخیز باشند. طلاب در رأس برنامه‌های خود معنویات را قرار دهند تا به توفیق و برکت برسند.

تحصیل هزار و ۷۰۲ طلبه خواهر در حوزه‌های علمیه استان همدان

در ابتدای این دیدار مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران استان همدان در سخنانی با اشاراه به تحصیل طلاب خواهر در حوزه‌های علمیه خواهران این استان ابراز کرد: استان همدان دارای ۱۰ مدرسه علمیه ویژه خواهران است که در این مدارس در حال حاضر هزار و ۷۰۲ نفر به تحصیل علوم اسلامی مشغول هستند.

حجت الاسلام سید حسن فاضلیان افزود: کل دانش آموختگان استان همدان هزار و ۱۵۹ نفر و اساتید حوزه‌های علمیه خواهران استان همدان ۱۴۸ نفر است.

وی بیان کرد: طلاب سطح دو حوزه‌های علمیه خواهر استان همدان هزار و ۳۰۲ نفر و طلاب سطح سه رشته‌های فقه، اصول و کلام و تفسیر نیز ۳۱۰ نفر است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :