موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فضای مجازی

a/27299 :کد

0

کار کردن با موبایل قبل از خواب، از خوردن قهوه هم بدتر است

  پنجشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۴ — ۰۷:۲۰
تعداد بازدید : ۵۵   
 تحلیل ایران -کار کردن با موبایل قبل از خواب، از خوردن قهوه هم بدتر است

پیشنهاد پزشکان این است که حداقل یک ساعت قبل از خواب موبایل خود را کنار بگذارید زیرا حضور موبایل مانند قهوه خوردن برایتان بی خوابی می آورد.

 

پیشنهاد پزشکان این است که حداقل یک ساعت قبل از خواب موبایل خود را کنار بگذارید زیرا حضور موبایل مانند قهوه خوردن برایتان بی خوابی می آورد.
 
به گزارش تحلیل ایران ؛ اکثر ما طعم قهوه را خیلی دوست داریم اما معمولا قبل از خواب قهوه نمی‌خوریم چون می‌دانیم اجازه نمی‌دهد راحت بخوابیم. البته خیلی از ما میدانیم که نگاه کردن به صفحه موبایل هم تاثیر منفی بر خواب ما دارد. اما این تاثیر منفی چقدر است؟
 
طبق یک تحقیق علمی که در Translational Medicine انجام شده، میزان کافئینی که در قهوه اسپرسو دوبل وجود دارد به مراتب تاثیر کمتری از نگاه کردن به صفحه موبایل پیش از خواب دارد.
 
گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها همه و همه یک نور آبی روشن دارند که باعث می‌شود زیر نور خورشید هم بتوان تصویر آن را دید و همین نور باعث بی‌خوابی شما در شب می‌شود. تاثیر دیدن این نور پیش از خواب دو برابر بیشتر از کافئین است.
 
 
این آزمایش بر روی 50 نفر داوطلب انجام شده که برای مدت 49 روز تحت آزمایش بودند. همانطور که می‌بینید کافئین 40 دقیقه و موبایل 85 دقیقه خواب شما را عقب می‌اندازد و اگر هردو اینها را انجام دهید 105 دقیقه دیرتر از معمول می‌خوابید. پیشنهاد پزشکان این است که حداقل یک ساعت قبل از خواب موبایل خود را کنار بگذارید و هر شب 7-9 ساعت استراحت کنید.
منبع: باشگاه خبرنگاران

 

                               

پزشکان     خواب     موبایل     قهوه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :