موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رهبری

a/27342 :کد

0

مهمترین محورهای بیانات رهبرمعظم انقلاب در دیدار بسیجیان

  پنجشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -مهمترین محورهای بیانات رهبرمعظم انقلاب در دیدار بسیجیان

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبرمعظم انقلاب همزمان با هفته بسیج در دیدار دو هزار و ۵۰۰ نفر از فرماندهان بسیجی بیانات مهمی را ایراد فرمودند.

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبرمعظم انقلاب همزمان با هفته بسیج در دیدار دو هزار و 500 نفر از فرماندهان بسیجی بیانات مهمی را ایراد فرمودند.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، این دیدار روز چهارشنبه برگزارشد که مهمترین محورهای بیانات معظم له به شرح ذیل است؛


**به فراموشی سپرده شدن آرمان فلسطین هدف اصلی جبهه استکباراست؛ ما از حرکت مردم فلسطین با همه وجود و هرگونه و تا هر زمان که بتوانیم، دفاع خواهیم کرد.


**ملت ایران در نزاع و جنگ واقعی جبهه استکبار با جبهه هویت خواه و استقلال طلب، به وظایفش دردفاع از مظلومان به ویژه ملت شجاع فلسطین و انتفاضه کرانه باختری عمل خواهد کرد.


**تشکیل گروههای مقاومت در برخی کشورها و در دوران مبارزه با اختناق، سابقه داشته است اما اینکه گروههای مقاومت بعد از مرحله پیروزی باقی بمانند، بالنده تر شوند و از لحاظ کمیّت و کیفیّت توسعه یابند فقط مخصوص بسیج است.


**بسیج برخاسته از متن مردم و نماینده مجموعه ملّت است و بسیجیان آحاد مردمی هستند که با هدف والای الهی و با روحیه خستگی ناپذیر، در هر میدانی که لازم باشد، حضور پیدا می کنند و استعداد خود را بروز می دهند و از خطرات این راه نیز نمی هراسند.


**بروز و توسعه استعدادهای مردمی در قالب بسیج یکی از حقایق شگفت آور بسیج است؛ علاوه بر سرداران نام آور و بزرگ دفاع مقدس، افراد برجسته ای نیز که در عرصه علم و فناوری همچون شهدای هسته ای، کارهای بزرگی انجام داده و می دهند، در واقع بسیجی بوده و هستند.


** از جمله ویژگی های مهم بسیج حضور در عرصه های مختلفِ نظامی، علمی، فناوری، هنری، فرهنگی و اقتصاد مقاومتی است.


**به مسئولان دولت سفارش کرده ام که در اقتصاد مقاومتی از ظرفیت بسیج استفاده شود اما فرماندهان بسیج باید بسیار مراقب باشند زیرا مسائل مالی و اقتصادی از مواردِ بسیار لغزنده و از دام های دشمن است.


**هدف بسیج از حضور در عرصه های مختلف دفاع از آرمانها، ارزشها و هویت انقلابی و ملّی در مقابل دشمن «غدار، زرنگ، متقلّب و شیطان صفت» است؛ دولت امریکا امروز مظهر دشمنی استکبار با ملت ایران است.


**اکنون درگیری اصلی در عرصه جهانی میان جبهه حرکت استکباری به سردمداری امریکا و جبهه ی حرکت ارزشی و استقلال ملی و هویتی با محوریت جمهوری اسلامی ایران است.
**استکبار علاوه بر سازمان ها و دستگاههای سیاسی، از قدرت مالی و پشتوانه کمپانی ها و شرکت های بزرگ صهیونیستی برخوردار است و در واقع جبهه ی استکبار با استفاده از مثلثِ زر و زور و تزویر در حال برنامه ریزی مستمر است.


**تزویر در عملکرد دستگاههای سیاسی و دیپلماسی استکبار یعنی در همان حالی که به شما لبخند می زنند و شما را در آغوش می گیرند، خنجر خود را در قلبتان فرو می کنند.


**برخی به طرح موضوع نفوذ واکنش نشان دادند و گفتند که از این موضوع، استفاده جناحی می شود البته اگر کسانی از آن استفاده جناحی می کنند، کار اشتباهی است، اما این حرفها نباید موجب غفلت از اصل موضوع «نفوذ» و فراموشی آن شود.


**مهم این است که بدانیم و باور کنیم که دشمن در حال طراحی و برنامه ریزی در این زمینه است؛ نفوذ موردی و نفوذ شبکه ای و جریانی دو روش عمده طراحان و برنامه ریزان این پدیده است.


**نفوذ موردی نمونه های زیادی در گذشته و حال دارد؛ در این شیوه که در دستگاههای سیاسی، حکومتی و حتی دینی سابقه ای طولانی دارد، عناصر نفوذی با زدن ماسکِ رفتاری یا گفتاری و در چهره دوست، در خانه افراد مورد نظر یا دستگاه و تشکیلات فرد مسئول ورود می کنند.


**«جمع آوری اطلاعات» و «جاسوسی» از جمله اهداف نفوذ موردی است؛هدف مهمتری که در نفوذ موردی تعقیب می شود «تصمیم سازی» است.
**در روش تصمیم سازی، فرد نفوذی تلاش می کند نگاه مسئول یا شخص مؤثر در حرکتهای جامعه و کشور را در قبال مسائل مختلف تغییر دهد تا او همان تصمیمی را بگیرد و حرکتی را انجام دهد که آنها می خواهند.


**«نفوذ جریانی و شبکه ای» خطرناک تر از روشهای دیگر است؛ در این روش، دشمن عمدتاً با دو وسیله ی «پول و جاذبه های جنسی»، در درون ملّت و در داخل کشور شبکه سازی می کند تا آرمانها، باورها، و در نتیجه سبک زندگی را تغییر دهد.


**در نفوذ بسیار خطرناک جریانی، مجموعه ای از افراد با هدفی دروغین، با روشهای متفاوت با هم مرتبط می شوند تا نگاه آنها به مسائل مختلف به تدریج تغییر کند و شبیه نگاه دشمن شود؛ این تغییر نگاه زمینه ساز تغییر آرمانها، باورها و ارزشها است؛ به این ترتیب بیگانگان، بدون شناخته شدن و به خطر افتادن، اهداف خود را محقق می کنند.


**مسئولان، مدیران، نخبگان و افراد مؤثر در تصمیمات کلان هدفهای مشخص پروژه نفوذ هستند؛ نباید با استناد به سوءاستفاده احتمالی و جناحی برخی اشخاص، اصل قضیه نفوذ و اهمیّت این مسئله را کمرنگ جلوه داد.


**«مسائل حاشیه ای» مکمل جریان نفوذ است؛ در این قضیه، کسانی که بر ارزشها و اصالتها پای می فشرند به افراطی گری و تندروی متهم می شوند تا در سایه سکوت آنها و تضعیف تدریجی ارزشها و آرمانها، زمینه تحقق اهداف پروژه نفوذ فراهم شود.
**تخطئه بسیج و اتهام تندروی به کسانی که بر اصالتها و ارزشها پای می فشرند تکمیل پروژه نفوذ است.


**نمی گوییم این افراد و جریانها، این کار را آگاهانه انجام می دهند اما با این اتهامات، دانسته یا ندانسته، خاکریز مستحکمِ بسیج را تضعیف و پروژه خطرناک نفوذ دشمن را تکمیل می کنند.
**نباید هرکسی از ارزشها و محکمات انقلاب و امام(ره) گفت با اتهام جناحی گری و افراطی گری روبرو شود.


**آینده بسیج، درخشان است اما باید مراقب آفاتی بود که بویژه از درون، درخت تنومند بسیج را تهدید می کند؛غرور، غفلت ناشی از غرور و ورود به مسابقه زرق و برق دنیوی از جمله آفات درونی است که بسیج و بسیجیان باید کاملاً مراقب آنها باشند.


**باید صحنه داخلی کشور، رد پای دشمنان و نقاط استحکام درونی را خوب درک کنیم و جایگاه رفیع و پر عزت ملّت ایران را در منطقه و جهان بشناسیم.
**البته در داخل، ضعفهایی وجود دارد اما نباید با شیفتگی در مقابل بیگانگان و تحقیر ملّت، جایگاه مهم ایران در منطقه و جهان و دستاوردها و تواناییهای این مردم «بزرگ، عزیز و شرافتمند» را نادیده گرفت.


**نمی توانیم در نزاع جبهه استکبار با جبهه ارزشها و استقلال طلبی بی تفاوت باشیم و بر همین اساس مواضع جمهوری اسلامی ایران در قضایای مختلف منطقه بویژه موضوع فلسطین و مسائل بحرین، یمن و سوریه و عراق کاملاً روشن و منطقی است.


**این رسانه های استکبار ، مردمی را که در اعتراض به اشغال سرزمین خود و نابودی خانه هایشان، سنگ پرتاب می کنند، تروریست می نامند! و در حمایت از گروهی که زندگی و آبروی فلسطینی ها را نابود کرده است، می گویند «از خود دفاع می کند»؛آیا چنین برخورد و نگاهی به موضوع فلسطین، خطا و ظلم کوچکی است که بتوان از کنار آن به راحتی گذشت و بی تفاوت بود.


**گناه مردم بحرین چیست؟ آیا آنها خواهان چیزی جز حق رأی برای هر یک از مردم هستند؟ آیا این، دموکراسی نیست! مگر غربی ها مدعی حمایت از دموکراسی نیستند؟


**جبهه استکبار، در این عراق و سوریه از خبیث ترین و شقی ترین تروریست ها حمایت می کنند و در سوریه اصرار دارند که نحوه تشکیل حکومت از طرف آنها مشخص شود؛شما چکاره هستید و چه حقی دارید که از آن طرف دنیا، برای مردم سوریه تعیین تکلیف می کنید. هر ملتی باید حکومت خود را، خودش تعیین کند.


**بسیج یک ذخیره و گنج بی پایان است؛ به توفیق الهی، ملت ایران این گنج با ارزش را حفظ و بیشتر استخراج خواهد کرد و به کمک این همت ها و اراده ها و بصیرت ها، به اوج تعالی و ترقی مورد نظر خود خواهد رسید و کاری هم از دست دشمنان بر نخواهد آمد.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :