موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/27362 :کد

0

آیت الله نوری همدانی: باید در زمینه وقف فرهنگ‌سازی شود

  پنجشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۴۱
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -آیت الله نوری همدانی: باید در زمینه وقف فرهنگ‌سازی شود

آیت الله حسین نوری همدانی با بیان این که فرهنگ وقف و موقوفات باید احیاء شود گفت: افرادی وجود دارند که موقوفه خوار هستند از این رو باید تحقیق‌های لازم صورت گرفته و با چنین افرادی برخورد شود.

آیت الله حسین نوری همدانی با بیان این که فرهنگ وقف و موقوفات باید احیاء شود گفت: افرادی وجود دارند که موقوفه خوار هستند از این رو باید تحقیق‌های لازم صورت گرفته و با چنین افرادی برخورد شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه کار سازمان اوقاف بسیار مهم و مقدس است گفت: باید با اخلاص کارها را پیگیری کرد تا مقدس محسوب شود.

 

وی با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی فعالیت‌های سازمان اوقاف به مردم و جامعه، افزود: باید سازمان اوقاف با همکاری صدا و سیما زمانی را برای اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ وقف در نظر بگیرد که این کار بسیار در جامعه اثرگذار است چون مردم از این طریق می‌بینند که وقف در تعاون اجتماعی مؤثر است؛ بنابراین این کار سبب تشویق و ترغیب جامعه می‌شود.

 

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم اظهارکرد: صدا و سیما باید با سازمان اوقاف همکاری‌های لازم را داشته باشد؛ افرادی که برای تبلیغ وقف به مناطق گوناگون اعزام می‌شوند باید افرادی کار کشته و ورزیده باشند، وقف مسائل بسیاری دارد از این رو افرادی باید تربیت شوند تا تمامی مسائل مورد نیاز را بدانند.

 

وی با تأکید بر ضرورت گسترش فعالیت‌های قرآنی ادامه داد: باید دستورات قرآن عملیاتی شود؛ قرآن صرفاً برای تلاوت نیست بلکه کتابی برای عمل به شمار می‌رود؛ از این رو مبلغانی باید در این راستا تربیت شوند.

 

این مرجع تقلید ابرازکرد: چرا باید طرحی همانند امر به معروف و عفاف و حجاب در نظام اسلامی چندین سال برای تصویب و اجرایی شدن منتظر بماند؛ یعنی ما توان اجرایی کردن احکام اسلامی در نظام اسلامی را نداریم.

 

آیت الله نوری همدانی خاطر نشان کرد: متأسفانه امروزه تفسیر مقارن نداریم؛ باید توجه داشت که وحدت و اتحاد منافاتی با مناظره علمی ندارد؛ امروزه دیگران در تفاسیر خود مطالب بسیاری علیه شیعه بیان می‌کنند و سعی در کم رنگ کردن نقش اهل بیت علیهم السلام دارند؛ باید از کتاب‌های شیعیان مسائل مربوط به شیعه را اثبات کرد.

 

وی افزود: برخی مسائل امروزه پدید آمده که قبلاً نبوده و باید در آن زمینه‌ها هم برای وقف فرهنگ سازی شود؛ یکی از این مسائل موضوع محیط زیست است که از موارد مهم اجتماعی به شمار می‌رود؛ از این رو در این زمینه و امثال این باید فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :