موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/27395 :کد

0

آمریکا: برجام از نظر حقوقی الزام‌آور نیست

  پنجشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۴ — ۱۷:۲۲
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -آمریکا: برجام از نظر حقوقی الزام‌آور نیست

وزرات خارجه آمریکا در نامه‌ای به مایک پومپئو، نماینده کنگره، می‌نویسد ایران تفاهم هسته‌ای را امضاء نکرده است و این سند از نظر حقوقی الزام‌آور نیست.

وزرات خارجه آمریکا در نامه‌ای به مایک پومپئو، نماینده کنگره، می‌نویسد ایران تفاهم هسته‌ای را امضاء نکرده است و این سند از نظر حقوقی الزام‌آور نیست.

به گزارش تحلیل ایران، این نامه که توسط جولیا فریفیلد، معاون امور حقوقی وزارت خارجه آمریکا، ارسال شده و به دست روزنامه "نشنال‌ریویو" نیز رسیده در پاسخ به نماینده کانزاس در کنگره نوشته شده که درباره عدم وجود امضاء‌ در سند برجام سؤال پرسیده بود.

وزارت خارجه آمریکا در پاسخ تأکید کرده بود که نسخه ارائه شده کنگره نسخه نهایی است. "برنامه جامع اقدام مشترک یک معاهده و یک توافق اجرایی و یا یک سند امضاء شده نیست. برجام منعکس کننده تعهدات سیاسی بین ایران، گروه 1+5 ... و اتحادیه اروپا است."

وی در ادامه نوشت: "موفقیت برجام به الزام‌آور بودن آن از منظر حقوق یا به امضاء شده آن بستگی ندارد، بلکه به تمهیدات گسترده راستی‌آزمایی که در آن اعمال کرده‌ایم و نیز ظرفیت‌مان برای اعمال دوباره و افزایش تحریم‌ها در صورتی که ایران به تعهداتش عمل نکند، وابسته است."

فریفیلد می‌گوید: "همه چیز در برجام و ملحقات آن تعهداتی هستند که ایران پذیرفته و باید انجام دهد تا پایبند به توافق بماند. اگر ایران تخطی کند می‌توانیم تحریم‌های یکجانبه و سازمان ملل را بازگردانیم."

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :