موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/27464 :کد

0

ترکیه به دنبال یک واکنش شتاب زده از روسیه است

  جمعه ۰۶ آذر ۱۳۹۴ — ۰۰:۴۱
تعداد بازدید : ۳۶۲   
 تحلیل ایران -ترکیه به دنبال یک واکنش شتاب زده از روسیه است

یک کارشناس مسائل خاورمیانه در خصوص سرکوب جنگنده روسی گفت: روسیه برگ‌های برنده زیادی در این خصوص دارد اما دولت این کشور بسیار هوشمندانه و حکیمانه عمل کرد و دست به اقدام شتاب زده نزد.

یک کارشناس مسائل خاورمیانه در خصوص سرکوب جنگنده روسی گفت: روسیه برگ‌های برنده زیادی در این خصوص دارد اما دولت این کشور بسیار هوشمندانه و حکیمانه عمل کرد و دست به اقدام شتاب زده نزد.

 به گزارش تحلیل ایران، حسن هانی زاده  با اشاره به حمله ترکیه به جنگنده روسی اظهار داشت: سرکوب کردن این جنگنده توسط ترکیه حاکی از آن است که دولت آنکارا تلاش دارد که روسیه را وادار به یک عکس العمل شتاب زده کند تا با کمک ناتو یک ائتلاف جهانی علیه روسیه و سوریه انجام دهند لذا این اقدام نقض حاکمیت سوریه و روسیه تلقی می شود.

وی با بیان این که هواپیمای مذکور در خاک سوریه سعود کرده و این اتفاق نشان دهنده آن است که دولت ترکیه درصدد ماجراجویی برآمده تصریح کرد: از آنجا که ترکیه نگران است گروهک تروریستی داعش نابود شود لذا سعی می کند هدف روسیه را کم رنگ کند و روسیه را وادار به یک اقدام شتاب زده کند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه این اقدام ترکیه نشان داد که این کشور رابطه تنگاتنگی با گروهک های تروریستی دارد تصریح کرد: سرنگونی این هواپیما هم با عکس العمل دولت روسیه مواجه خواهد بود و از آنجا که ترکیه مورد حمایت ناتوست لذا تلاش می کند روسیه را از سوریه بیرون و کاری انجام دهد که گروهک های تروریستی در سوریه تقویت شوند.

هانی زاده با اشاره به برگ های برنده روسیه تصریح کرد: روسیه برگ های برنده زیادی دارد و می تواند اقدامات تنبیهی متعددی علیه ترکیه انجام دهد اما دولت روسیه بسیار هوشمندانه و حکیمانه عمل کرد و دست به یک اقدام شتاب زده نزد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در شرایط فعلی سامانه موشکیs400  روسیه بناست به سوریه منتقل شود لذا به نظر می رسد در صورتی که بار دیگر ترکیه دست به چنین اقداماتی بزند قطعا روسیه پاسخ دندان شکنی به آن خواهد داد و ممکن است یک جنگ بین المللی به دنبال داشته باشد.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :