موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/27475 :کد

0

چاقی عامل افزایش خطر مرگ ناگهانی زنان

  جمعه ۰۶ آذر ۱۳۹۴ — ۰۲:۲۳
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -چاقی عامل افزایش خطر مرگ ناگهانی زنان

طبق مطالعه اخیر پژوهشگران دانشگاه هاروارد، چاقی و اضافه وزن در دوران بزرگسالی می تواند موجب افزایش مرگ قلبی ناگهانی در فرد شود.

طبق مطالعه اخیر پژوهشگران دانشگاه هاروارد، چاقی و اضافه وزن در دوران بزرگسالی می تواند موجب افزایش مرگ قلبی ناگهانی در فرد شود.

به گزارش تحلیل ایران، «استفانی چیوو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دریافتیم که حفظ وزن سالم در دوران بزرگسالی بسیار مهم است چراکه شیوه ایی برای به حداقل رساندن خطر مرگ قلبی ناگهانی است.»

در این مطالعه، محققان داده های مربوط به بیش از ۷۲ هزار زن سالم را از سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۲ جمع آوری و بررسی نمودند. آنها رابطه بین شاخص توده بدنی و اضافه وزن و خطر مربوط به مرگ قلبی ناگهانی، مرگ ناشی از بیماری قلبی عروق کرونر و حملات قلبی غیرکشنده را بررسی نمودند.

در طول این مطالعه ۳۲ ساله، محققان شاهد ۴۴۵ مورد حمله قلبی ناگهانی، ۱۲۸۶ نمونه بیماری قلبی کشنده عروق کرونر و ۲۲۷۲ حمله قلبی غیرکشنده بودند.

زنان دارای شاخص توده بدنی بالاتر در طول دوران بزرگسالی بیشتر در معرض خطر مرگ قلبی ناگهانی بودند. زنان دارای اضافه وزن (شاخص بدنی ۲۵ تا ۳۰) و چاق (شاخص توده بدنی ۳۰ یا بالاتر) در مقایسه با زنان دارای وزن سالم (شاخص توده بدنی ۲۱ تا ۲۳) به ترتتیب ۱.۵ تا ۲ برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ناگهانی قرار داشتند.

زنانی که از همان ابتدای مطالعه چاق بوده یا اضافه وزن داشتند یا از سن ۱۸ سالگی چاق بودند، در طول مدت مطالعه با خطر مرگ ناگهانی روبرو بودند.

منبع: مهر

                               

چاقی     اضافه وزن     ایست قلبی     زنان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :