موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/27514 :کد

0

هشدار وزیر توسعه آلمان درباره افزایش چشمگیر شمار پناهندگان

  جمعه ۰۶ آذر ۱۳۹۴ — ۰۸:۵۷
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -هشدار وزیر توسعه آلمان درباره افزایش چشمگیر شمار پناهندگان

وزیر توسعه آلمان درباره افزایش چشمگیر هجوم پناهندگان به آلمان در زمستان با توجه به شرایط فاجعه بار اردوگاه‌ها در سوریه و کشورهای همسایه آن هشدار داد.

وزیر توسعه آلمان درباره افزایش چشمگیر هجوم پناهندگان به آلمان در زمستان با توجه به شرایط فاجعه بار اردوگاه‌ها در سوریه و کشورهای همسایه آن هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، "گرت مولر"، وزیر توسعه آلمان درباره افزایش چشمگیر شمار پناهندگان در آلمان در زمستان هشدار داده و به عنوان دلیل برای چنین هشداری شرایط فاجعه بار اردوگاه های پناهندگان در سوریه و کشورهای همسایه آن را نام برد.

 

وی که در گفتگو با "آیسبورگر آلگماینه" سخن می گفت تصریح کرد که شرایط در اردوگاه های پناهندگان در شمال عراق و دیگر کشورهای همسایه سوریه دراماتیک است. چادرهای زمستانی وجود ندارد و مردم در گل و لجن و رطوبت زندگی می کنند. خطر شیوع وبا وجود دارد.

 

"مولر" تاکید کرد برای اینکه بر بحران پناهندگان غلبه کنیم تاسیس یک صندوق بین المللی پناهندگان ضرورت دارد و این یک تکلیف جهانی است که همه کشورها باید بنا به وسعت و قدرت اقتصادی خود در آن مشارکت کنند. جامعه جهانی اقدامات کمی در مبارزه با دلایل مهاجرت انجام می دهد.

 

وی افزود: شکاف های بودجه ای در مورد برنامه جهانی غذا شرم آور است. همچنین در بودجه جدید اتحادیه اروپا مبلغ کافی برای پناهندگان در نظر گرفته نشده است.

 

"مولر" در عین حال ابتکار وزیر اقتصاد آلمان مبنی بر اینکه یک صندوق ده میلیاردی آلمان- فرانسه را به منظور ایجاد ثبات در کشورهای همسایه سوریه تاسیس کنند را تمجید کرده و گفت: به این ترتیب می توان از این مسئله جلوگیری کرد که پناهندگان به آلمان روی آورند.

 

وی افزود: این مسئله مهم است که از کشورهای همسایه سوریه حمایت کنیم، در غیر این صورت همه پناهندگان به اروپا روی می آورند و هزاران نفر جان خود را از دست می دهند.

منبع:تسنیم

                               

آلمان     پناهندگان     بحران     سوریه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :